Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Otel WorkInn İç Mekan Projesi

Rifat Ergör ve Cem Demirci'nin imzası taşıyan iç mekan projesi ARKIV Seçkileri 2013'te yer alıyor.

Deer Architects'in iç mimarisini tasarladığı Workinn Hotel projesi klasik iş otelleri tasarımlarında hakim olan ciddiyet ve ağır havanın aksine, modern mimarisi ile uyumlu, dinamik, kullanıcıyı yormayan ve sürprizlere açık konsepti ile dikkat çekiyor. 

Ortaya konan bu yeni konsept ile otelin genel mekanlarının tasarımında taş, ahşap ve metalin dramatik ışık yardımı ile çeşitli formlarda kullanımı ile yalın bir fon oluşturulmuş, mobilya ve halı seçimlerinde ise canlı renkler kullanılarak mekanlara dinamizm kazandırılmıştır.

Giriş katında her noktasının doğal ışık almasını sağlayan iç avlu etrafında yer alan lobi, restoran, bar fonksiyonları, açık bir planlama ile gerek kullanıcı sirkülasyonuna gerekse mekanların bir bütün olarak algılanmasına imkan vermektedir. Lobiden inen metal merdiven, alt katta yer alan fuaye alanının lineer ve yalın renkleri içinde bir tasarım öğesi olarak yer almış, kullanılan mobilyalar ile mekana renk katılmıştır. Toplantı odaları ve konferans salonunun kullanıcı odaklı olması, renklerin ve malzemelerin fonksiyonel ve yormayan renklerde kullanılmasına özen gösterilmiştir.

Oda katlarında ise genel mekanlarda ki dinamik anlayış daha cesur bir tavırla ortaya konmuş, oda duvarları ve mobilyalarında ki sadeliğe karşın zıtlık oluşturacak şekilde otel logosu desenli halıda neon yeşil renk kullanılmış, farklı bir kimliğe bürünmesi sağlanmıştır. Bu görsel hareketi sağlayan renkli halı, oda koridorlarında da kullanılmış ve yine aynı renkteki oda kapıları ile bir bütünlük sağlamıştır.

Tasarım olarak benzerlerinden farklı bir anlayışla sunulan Workinn Hotel misafirlerinin rahat ve mutlu olması için amaçlanmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Çayırova, Kocaeli (İzmit)
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 2013

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Cem Demirci

Rifat Ergör