Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

TED Üniversitesi C-D-E-F-G-H Blokları İç Mekan Tasarımı

TED Üniversitesi C-D-E-F-G-H Blokları iç mekan projeleri Craft312 studio tarafından tasarlandı ve inşaatı 2017 yılında tamamlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

İç mimari projeleri Craft312 studio tarafından yapılan TED Üniversitesi; 40.000 m2'lik alana sahip olan Amfi, Sınıflar, Toplantı Salonları, Ofis Zeminleri, Konferans Salonları, Kafeterya, Konferans Salonu, Fuaye Salonu, Kulüpler, Spor Merkezi, Kütüphane vb. gibi çok çeşitli mekan kurgularının olduğu bir yapılar bütünüdür.

Bu yapılar bütünü tarihsel olan ve eskiden kolej olarak kullanılan tescilli binaların Üniversite fonksiyonuna çevrilmesi hem de ek yeni binalar ile Üniversite’nin bir kampüse dönüştürülmesini içermektedir. Bu noktada tasarım kavramları geliştirilirken, kurumun tarihsel geçmişi ve geleceğe doğru modern adımlarla ilerlemesi üzerine yoğunlaşılmıştır.

Mekan kurguları çağdaş ve ilerici bir yol ile rafine üst düzey detay çözümleri ile birlikte artiküle edilmiştir. Mekanlar ileri teknolojik altyapı ile inşa edilmiş olup, deneyim açısından yeni bir tür modern vizyon önermektedir. Mekansal manipülasyonlarının eski ve yeni ile olan birleştirici ve aynı zamanda ayrıştırıcı özelliği tüm kampüs içerisinde kurgusal bir deneyimle kullanıcıya sunulmuştur.

TED Üniversitesi projesi 2017 yılında İç Mimari Tasarım alanında İtalya’nın Uluslararası platformda verdiği en önemli ödül olan A’Design Award ödülü almıştır.

Künye
Proje Yeri: Ankara, Çankaya
Proje Tipi: Yüksek Öğretim Yapısı
Proje Tipi Grubu: Eğitim
İşveren: TED Üniversitesi
Ana Yüklenici: TED Üniversitesi
Peyzaj Mimarlığı: Craft312 Studio
Fotoğraf: Craft312 Studio
Mimari Mesleki Kontrollük: Craft312 Studio
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 15,500 m2
Toplam İnşaat Alanı: 40,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Onur Karlıdağ

Deniz Ertek Karlıdağ