Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Troya Sevenler

Belediyeye terk edilecek olan bir yeşil alanın etrafında, tüm üniteler iç yeşil alana bakacak şekilde tasarlanan yerleşimde, üç tip yedişer katlı 14 konut bloğu ve kuzey batıdaki girişin hemen yanında bir ticaret-sosyal tesis ve rezidans bloğu bulunuyor.

Yeşil alanlar, kuzeydeki manej alanından başlayarak güneye doğru tepelerle farklılaştırılmış eylem alanlarına ayrılmışlardır. Manej alanının yanındaki kent meydanı belli zamanlarda pazar yeri olarak da kullanılacak bir toplanma, panayır ve eğlence yeridir.

Yeşil alanların tam ortasında bulunan çocuk oyun alanının üzeri büyük bir yeşil örtü ile kapatılarak korunaklı hale getirilmiştir. Yerleşimin otopark ihtiyacı, tüm blokların altında ve blok aralarındaki kapalı otoparklar ile dış yol üzerindeki açık park yerlerinde karşılanmaktadır. Blok çatılarındaki güneş kollektörleri ve toprak kaynaklı ısı pompaları ile her bloğun kendi ısı enerjisi ve sıcak su gereksinimini temin etmek ve çevreye daha az zarar verecek yeşil binalar üretmek hedeflenmiştir.

Künye
Proje Yeri: Sancaktepe, İstanbul
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Sinpaş GYO
Proje Başlangıç Yılı: 2010
Arsa Alanı: 40,548 m2
Toplam İnşaat Alanı: 95,950 m2

Pin It
Mimar

Cemal Mutlu

Türkiz Özbursalı
Yardımcı Mimar(lar)
Ferhat Sürek
Barbaros Gezerman