Other Works
Similiar Projects

Ankara Golf Kulübü

Önerimiz çevreci, geri dönüşümü mümkün, doğayı zedelemeyen ve hızlı bir inşaat sürecine imkân verdiği için inşaat teknolojisi olarak hafif çelik ve çelik sistem ağırlıklıdır.

Bodrum katlar ve üç katı aşan yapılar dışındaki bütün yapılar bu sisteme uygun olabilecek şekilde tasarlanmıştır, ancak istenildiğinde betonarme olarak da inşa edilmeleri mümkündür. Kapalı otopark ihtiyacının, apartman bloklarının ve her mahalle grubunun içinde yer alan açık havuz ve sosyalleşme alanlarının bodrum katlarında karşılanması önerilmektedir. Villaların bahçelerinde de en az iki arabalık yarı açık otopark yeri ayrılmıştır.

Manzara ve Güney’e yönlenme esas alınarak yerleşim şeması geliştirilmiş ve güneş kolektörlerinin maksimum kapasite ile çalışabilmesine olanak verecek kombinasyonlara gidilmiştir. Yerleşim genelinde 15-25 ünitelik konut grupları ve araç trafiğinden korunmuş, kesintisiz yaya yolları ile birbirine bağlanan spor ve dinlenme alanları düzenlenmiştir. Apartman grupları mümkün olduğunca arazinin kuzeyine ve dış sınırlara çekilerek bir duvar ve fon etkisi oluşturulmuş, villalar da yerleşimin ortasındaki geniş yeşil alanlara doğru yönlendirilerek her ikisinin de görsel zenginlikleri arttırılma çalışılmıştır.

Details
Project Location: Ankara
Project Type: Other Sports Buildings
Proje Tipi Grubu: Recreation / Sports
Employer: Turyap-Çevtaş
Project Start Date: 2010
Building Plot Area: 569,100 m2
Total Construction Area: 274,300 m2

Pin It
Architects

Cemal Mutlu

Türkiz Özbursalı
Contributing Architect(s)
Ferhat Sürek
Özgür Kayabay
Barbaros Gezerman