Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Dedeman Tokat

Sezz Mimarlık tarafından tasarlanan otelin inşaatı 2017 yılında tamamlandı.

Sezz Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Tokat, Yeşilırmak Havzası’nın bereketli topraklarına kurulmuş, eşsiz doğal güzelliklere sahip; Evliya Çelebinin ‘’Alimler ve Şairler Şehri’’ diyerek tanımladığı bir kent. Etiler zamanından beri birçok tarih devrine sahne olan Tokat,  el sanatları-zanaat çeşitliliği bakımından da oldukça zengin bir kenttir. Bu projenin de mimari ve iç mimari proje hazırlık safhalarında yapılan uzun araştırmalar sonucu bu iki ana tema üzerinde yoğunlaşılmıştır.

Otelin mimari tasarım kararlarını belirleyen çıkış noktası, oteldeki tüm odaların Yeşilırmak’ın eşsiz manzarasından faydalanmasını sağlamak olmuştur. Yerel yapıya ve çevresine duyarlı bir tasarım olması gayreti içerisinde uygulama aşamasında da yerel firmalarla çalışılmaya özen gösterilmiştir.

Bina 3 kütleden oluşmaktadır. Ortadaki ana kütle yatak katlarının bulunduğu zemin +9 kattan oluşan bloktur. Yan bloklar ise toplantı salonlarının ve spanın bulunduğu kütlelerdir. Spa, zemin ve bodrum kata konumlandırılmış, bodrum katta etkileyici bir peyzajla bütünleştirilmiştir.

İç mimaride ise Tokat kentinin el sanatlarının çağdaş yorumu, tasarlanmış objelerle karşımıza çıkmaktadır. Yazmacıların etkileyici ürünlerinden esinlenilerek ortaya çıkarılan yatak başlığı tasarımı bunun en güzel örneklerinden biridir. 

Harita
Künye
Proje Yeri: Tokat
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: Atlas Yatırım
Ana Yüklenici: Atlas Yatırım
Peyzaj Mimarlığı: Betula Landscape Architecture
İç Mekan Projesi: Poya Group
Uygulama Projesi: Sezz Mimarlık
Statik Projesi: Bensum Mühendislik
Mekanik Projesi: Vemeks Mühendislik
Elektrik Projesi: Key Mühendislik
Yangın Güvenlik Danışmanı: Arı Otomasyon ve Yangın Güvenlik
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 17,000 m2
Toplam İnşaat Alanı: 25,000 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi