Other Works
Similiar Projects

Nuruziya Suites

Beyoğlu Nuruziya sokakta yer alan Nuruziya Suites'in iç mekan tasarımları ve uygulamaları dpi mimarlık tarafından yapıldı.

3 farklı binanın mimari program doğrultusunda birleştirilmesiyle farklı konseptlerde ve ölçülerde mekanlar tasarlandı. 6 katlı ana bina içerisinde resepsiyon karşılama, sergi salonu, business center ve spor salonu, yan binada kafe, mutfak ve teknik alanlar, 3. binada ise sadece yatak odaları planlandı.

Yan yana olan iki bina ara kotlarla birbirine geçişli olarak tasarlandı. Arka bina ise çelik merdiven tasarımıyla ana binaya birleştirildi. Ortalarında oluşan avlu ise peyzaj düzenlemeleriyle yaşam alanı halinde değerlendirildi.

Ana binadaki yatak odalarında her katta farklı renk konsepti ile tanımlamalar kolaylaştırıldı. 2. bina içerisindeki yığma stürüktür taş duvar dokusu korundu ve çelik güçlendirmeleri ile entegre edildi. Bu iki öğe oda dekorasyonlarında ışık oyunlarıyla birleştirilerek etkili halde kullanıldı. 3. bina da ise diğer binalarda olan asimetrik modern tarzın uzağında kalarak klasik ve abiye bir tarz geliştirildi. Böylelikle daha yumuşak hatlı ve feminen odalar tasarlanmış oldu.

Details
Project Location: İstanbul
Project Type: Housing Complex, Sports Hall, Offices
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Sirius AŞ
Peyzaj Mimarlığı: Dpi Mimarlık
Interior Architecture: Dpi Mimarlık
Lighting Project: Dpi Mimarlık
Structural Project: A&T Proje
Mechanical Project: Ayhan Mühendislik
Electrical Project: Çaba Elektrik
Project Start Date: Şubat 2011
Project End Date: 1 Kasım 2011
Construction Start Date: 1 Ekim 2011
Construction End Date: 1 Eylül 2012
Building Plot Area: 400 m2
Total Construction Area: 1400 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Mehmet Babalı

Ragıp Limoncu

Can Eyilik