Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Naz'ın Çiftliği

Dpi Mimarlık projeyi anlatıyor:

Projeye başlanırken işveren bizden büyük bir aile evi istedi. İçinde her türlü teknik donanımın ve mimari donanımın olmasını istediler. Bunun dışında tasarıma direkt bir müdahalede bulunmadılar , bizleri serbest bıraktılar.

Tasarımın başlangıç noktası bu şekilde oluştu . yaklaşık 2.000m2 lik kapalı alana sahip bu çiftlik evinde, 9 yatak odası ve banyosu, türk hamamı, sauna, buhar odası, jakuzi, yüzme havuzu , oyun odası, kuaför odası, fitness gibi fonksiyonların yanısıra yaklaşık 10.000m2' lik dış mekanda da spor sahası, kapalı otopark , süs havuzu, pergola alanları, sahne alanları oluşturduk. Toplam kapalı alanı yaklaşık 2000 m2. Içinde bulunduğumuz alan yaklaşık 10 dönümdür.

Akıllı ev prensibiyle oluşturulan projede alışılagelen çiftlik evi konseptinin dışında modern çizgilere sahip bir ev tasarladık .iç mekanlarda genel olarak mermer ve ahşap malzeme kullandık. Tüm ürün seçimlerinde seçilmiş üzürnlerin en yeni modellerini kullanmaya dikkat ettik. Adeta butik bir otel konseptiile proje tasarımı yapıldı.

Giriş katta çok geniş ve yüksek alan içerisinde salon, mutfak ve yemek bölümleri birarada düşünüldü. Sauna, buhar, hamam , fitness gibi bölümler de bu katta düşünülerek havuz terası ile bütünlük sağlayabilmesi tercih edildi. Üst katta yatak odaları ile oturma holü yer alırken , bodrum katta teknik hacimlerle, kuaför, oyun odası, hizmetli odası gibi diğer fonksiyonlar yerleştirildi.

Cephe tasarımlarında ağırlıklı olarak doğal taşa ve ahşap olarak masif irokoya yöneldik. Çatılarda ise Rheinzink titanyum çinko kaplama yapılırken, balkon korkuluklarında şeffaf cam kullanıldı.

Künye
Proje Yeri: Çorlu, Tekirdağ
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Çığır Kimya / Silver
İnşaat Bitiş Yılı: 2013

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mehmet Babalı

Ragıp Limoncu