Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Nuruziya Suites

Beyoğlu Nuruziya sokakta yer alan Nuruziya Suites'in iç mekan tasarımları ve uygulamaları dpi mimarlık tarafından yapıldı.

3 farklı binanın mimari program doğrultusunda birleştirilmesiyle farklı konseptlerde ve ölçülerde mekanlar tasarlandı. 6 katlı ana bina içerisinde resepsiyon karşılama, sergi salonu, business center ve spor salonu, yan binada kafe, mutfak ve teknik alanlar, 3. binada ise sadece yatak odaları planlandı.

Yan yana olan iki bina ara kotlarla birbirine geçişli olarak tasarlandı. Arka bina ise çelik merdiven tasarımıyla ana binaya birleştirildi. Ortalarında oluşan avlu ise peyzaj düzenlemeleriyle yaşam alanı halinde değerlendirildi.

Ana binadaki yatak odalarında her katta farklı renk konsepti ile tanımlamalar kolaylaştırıldı. 2. bina içerisindeki yığma stürüktür taş duvar dokusu korundu ve çelik güçlendirmeleri ile entegre edildi. Bu iki öğe oda dekorasyonlarında ışık oyunlarıyla birleştirilerek etkili halde kullanıldı. 3. bina da ise diğer binalarda olan asimetrik modern tarzın uzağında kalarak klasik ve abiye bir tarz geliştirildi. Böylelikle daha yumuşak hatlı ve feminen odalar tasarlanmış oldu.

Künye
Proje Yeri: İstanbul
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu, Spor Salonu, Ofis
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Sirius AŞ
Peyzaj Mimarlığı: Dpi Mimarlık
İç Mekan Projesi: Dpi Mimarlık
Aydınlatma Projesi: Dpi Mimarlık
Statik Projesi: A&T Proje
Mekanik Projesi: Ayhan Mühendislik
Elektrik Projesi: Çaba Elektrik
Proje Başlangıç Yılı: Şubat 2011
Proje Bitiş Yılı: 1 Kasım 2011
İnşaat Başlangıç Yılı: 1 Ekim 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 1 Eylül 2012
Arsa Alanı: 400 m2
Toplam İnşaat Alanı: 1400 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mehmet Babalı

Ragıp Limoncu

Can Eyilik