Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Hikmet Avcı Evi

İzmir’in Urla ilçesinde yaklaşık 4000 metrekarelik alan üzerinde 750 metrekare inşaat alanı olan projede, topografya kullanılarak; giriş, özel alanlar, sosyal alanlar ve havuz farklı kotlara konumlandırılmıştır.

Kot farkı sebebiyle havuz, hobi odaları, cep sineması, hizmetli odaları gibi mekanlar alt kota, yaşama alanları, mutfak zemin kata ve yatak odaları üst katlarda konumlandırılmıştır.

Bina yapı itibariyle olabildiğince sade bir kütle kurgusu üzerinden gidilerek tasarlanmıştır. Bu bağlamda yeşilin içinde kurgulanan kütle beyaz renk ana belirleyici doku olmuştur. Binanın girişinde de 2 kat yüksekliğinde azami ışık alan galeri boşluğuna sahip giriş holü konumlandırılmıştır. Girişin yüksekte oluşturduğu saçak da villanın girişini betimleyici bir biçimde köşede konumlandırılmıştır. Villayı saran beyaz kuşak tüm bina boyunca devam ederek sürekliliği sağlamış, aynı zamanda farklı programların birbiriyle bütünleşmesine olanak sağlamıştır. Yapıda ayrıca doğal malzemelere gidilerek; Urla geleneksel taşları ve ahşap kullanılmıştır.

Künye
Proje Yeri: Urla, İzmir
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Avcılar İnşaat
Ana Yüklenici: Avcılar İnşaat
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2013
Arsa Alanı: 4,000 m²
Toplam İnşaat Alanı: 750 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Öznur Çakır
Yardımcı Mimar(lar)
Ayfer Güleç
Utku Tosun
Deniz Gökçe