Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Pazar Gastrogaleri

VIA Mimarlık tarafından iç mekan tasarımı yapılan ve Caferağa Kadıköy'de yer alan restoranın inşaatı 2018 yılında tamamlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Moda ve Bahariye son zamanlarda çok hareketli restoran ve kafe açılımlarına ev sahipliği yapmaktadır. Pazar Gastrogaleri ise bu bölgenin değerli bir köşesindeki binanın giriş katında yeralmaktadır. Gastrogaleri kavramındaki fikir mutfaktan çıkan ürünlerin değerli objeler gibi sergilenmesini sağlayan bir vitrin-tezgahın kafenin ana odak noktası olmasıdır. Bu fikirden başlayarak öncelikle bu uzun tezgah tasarlanmış, onun aksında diğer oturma alanları yerleştirilmiştir. Ayrıca binanın köşede olmasından doğan bir açı ve kırıklık planda mevcuttur. Bu açılar vitrin ve etrafının tasarımındaki üçgen elemanlarda kullanılmış ve odağı olabildiğince tezgaha yöneltmiştir.

Genel olarak iç mekan minimalist bir şekilde beyaz ve gri renklerden oluşurken vitrin gizli aydınlatmalı kahverengi bambu panellerle ayrıştırılmıştır. Bambu panellerin doğallığı ve sıcaklığı mekanın genel nötr ve minimal havasına da tezat oluşturmuştur. Aynı doğallık dış terasta doğal ahşap çitlerle sağlanmıştır. Logoda yeralan yeşil renk tonu da sandalye ve tente gibi elemanlarda kullanılarak bir ara geçiş yaratmıştır. Pazar Gastrogaleri’de geometride açılar, malzeme olarak da bambu kullanılarak mekana dinamizm ve doğallık katılmış, diğer alanlardaki daha sade yaklaşım dengelenmiştir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Kadıköy, İstanbul
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Pazar Gastrogaleri
Ana Yüklenici: Güneşten Yapım Yönetim
Mekanik Projesi: WI Mühendislik
Elektrik Projesi: Must Mühendislik
Fotoğraf: Harun Erhan Abinikman
Proje Başlangıç Yılı: 2018
Proje Bitiş Yılı: 2018
İnşaat Başlangıç Yılı: 2018
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Toplam İnşaat Alanı: 92 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Vehbi İnan

Bahar Beyhan İnan

Rania Hosni

Kutay Çakmak

Hazal Özkan