Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Ramada Resort Bodrum

Ramada Resort Bodrum Cemal Mutlu tarafından tasarlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor: 

Bodrum Bitez’de yer alan proje, mevcut otele ek olarak tasarlandı. Proje alanı, konferans merkezi ve apart üniteler olarak iki kısımdan oluşmaktadır.

Tasarımda kapalı mekânlar kadar, açık alan oluşumlarına ve aralarındaki kullanım ilişkisine de önem verildi. Konferans merkezi ile mevcut otel arasında bağlantıyı sağlayan iç avlu, yapı kütleleri ve daha hafif yapı elemanları olan pergolalarla oluşturuldu. Konferans merkezinin ana girişi otele ulaşan yoldan ayrı bir sapakla sağlandı. Konferans merkezinin kitlesi arazi eğimine uygun kademelerde teraslarla şekillendirilerek tasarlandı.

Alt kotlarda konumlanan apart üniteler farklı tiplerden oluşmaktadır. Kademeli ve gözenekli bir yapı oluşturan üniteler, üstteki ağır kütleye zemin sağlamakta ve ağırlığını tabana yaymakta. Villaların her birinin kendi iç avluları ile yaşam kalitesi arttırılırken, mimari yaklaşımıyla klasik otel kitlesinden farklı bir konaklama vadetmektedir.

Konferans merkezi dış ve kısmen iç duvarlarında yığma kayrak taşı sandviç duvar olarak kullanılarak Bodrum’un geleneksel, doğal çit duvarına gönderme yapıldı. Yarı açık kullanım alanları sürekli pergolalarla sağlanırken, bitkilerin üçüncü boyuta rahat taşınmaları dışında, yapıların yazın gölgelenmesi, kışın güneşlenmesi sağlandı.

Harita
Künye
Proje Yeri: Bodrum, Muğla
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: Başaran Group
Statik Projesi: Cem Mimarlık ve Müşavirlik
Mekanik Projesi: Cem Mimarlık ve Müşavirlik
Elektrik Projesi: Cem Mimarlık ve Müşavirlik
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: 2012
İnşaat Bitiş Yılı: 2013
Arsa Alanı: 9,899 m2
Toplam İnşaat Alanı: 8,225 m2

Pin It
Mimar

Cemal Mutlu

Türkiz Özbursalı