Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Statü Güzelyurt Residence

Vero-Concept Mimarlık projeyi anlatıyor:

Tasarım hikayemizin başlangıcı empatik yaklaşımla kendimize sorduğumuz şu soruya dayanıyor. "nasıl bir evde, nasıl bir sosyal donatı içerisinde yaşamak istiyorum."

Yanıt bizi, sade, yalın ama özenli olan cephe tasarımı, kentin yanı başında ama kentin yıkıcı kaosundan uzak, deniz kenarında bir tatil köyündeymişsiniz hissi yaratan, içine adım attığınızda andan itibaren kendinizi özel hissedebileceğiniz bir tasarıma yöneltti.

Süreçte öncelikle binalarımızın yönelmesinde özenli bir çalışmaya gittik. Bakış açımızı binalarımızın açısına taşıdık. Her bir dairenin birbirinden kıymetli olması, her kullanıcının sitede aynı mekansal hazzı yaşamasını istedik. Siteye girdiğiniz anda sizi modern mimari ve doğa kucaklasın istedik. Daha sonra planlamamızda yaratmayı amaçladığımız konsept ve yaşam tarzı doğrultusundan uzaklaşmadan Türk aile yapısının gereksinimlerini, modern çağdaş yaşam gereklilikleri ile kesiştirdik. Konforun bir lüks değil gereklilik olduğu ilkesi ile maksimum ihtiyaç karşılayacak mekansal çözümleri, iki boyutlu tasarım aşamasında planladık. Tüm aile bireyleri için özel etkinlik alanları projemizin olmazsa olmazıdır diye düşündük. Mimari estetiği ön planda tutmayı amaçlayan modern yaklaşımdaki cephe tasarımımız ve deniz kıyısı konsepti yapısal ve bitkisel çizgilerimiz ile tasarımımız olgunlaştı.

Tüm tasarım süreçlerimiz sonunda Manisa'nın bu en değerli bölgesi Güzelyurt'ta hayatın sıradanlığına boyun eğmeyen insanlar için bilgi birikimimizi bir araya getirerek Statü Plus Güzelyurt projemizi oluşturduk.

Harita
Künye
Proje Yeri: Manisa, Güzelyurt
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Statü Plus İnşaat
Ana Yüklenici: Statü Plus İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: Vero-Concept Mimarlık
İç Mekan Projesi: Vero-Concept Mimarlık
Proje Yöneticisi: Emre Öztürk, Gonca Ateş Öztürk
Konsept Tasarımı: Vero-Concept Mimarlık
Uygulama Projesi: Vero-Concept Mimarlık
Proje Başlangıç Yılı: 2012
Proje Bitiş Yılı: 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: 2012
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Arsa Alanı: 5,068 m2
Toplam İnşaat Alanı: 10,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Emre Öztürk

Gonca Ateş Öztürk