+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Grando Suits

Karakalem Mimarlık tarafından tasarlanan konut yapısı Manisa Güzelyurt'ta 2018 yılında inşa edildi.

Tasarımcıları anlatıyor:

Yeni konut yerleşim alanları kentin kuzeybatı yönünde gelişen Manisa’nın bu bölgedeki nitelikli konutları Güzelyurt mahallesinde inşa edilmektedir.

Bölgede kentin eski merkezindeki parsellerde üretilemeyen büyüklükte konutlar, geniş bahçelerinde (TAKS: 0,15) açık, kapalı sosyal kullanım mekanlarına sahip olacak şekilde inşa edilebilmekte, bu halleriyle rağbet görmektedirler.

Bu bölge için az sayıda da olsa stüdyo tipi konutlar da talepler arasındadır. Grando Suits projesi kentte iş yaşamına başlayan gençler ve bir de ileri yaşlarda ailesi küçülmüş yetişkinleri hedefleyerek tasarlandı. Bünyesinde 12 adet zemin dubleks konut, 84 adet de 1+1 stüdyo daire barındıran projede gerçekleşen satışların genel karakterinin bu yönde alıcılardan oluştuğu görülüyor.

Yapı, yerleştiği parsel içinde diyagonal hatta kentin karakteristik silueti Spil dağı ve yeşil alanlara panoramik bir manzara kazanacak formda yerleşmiş bu yerleşimle birlikte zemin ve birinci kat seviyesinde oluşturduğu ön ve iç bahçeleri birbirine bağlayan boşlukları bırakarak sakinlerine geniş bahçeyi kesintisiz, verimli kullanma şansı vermiştir.

İç bahçede ürettiği zengin peyzajı ile sakinlerine huzurlu bir atmosfer yaratırken bu alana ön bahçeden yaya ulaşımını kullanarak etkiyi arttırmıştır.

Yapıda oluşturulan kademeler ile bazı konut tiplerinde geniş açık alan kullanımları sunulmuş, zemin kat dubleks konut kullanımı ile konut tiplerinde çeşitlemeler aranmış yapı sakinlerine farklı deneyimler için seçenekler sunulmuştur.

Harita
Künye
Proje Yeri: Yunusemre, Manisa
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Kaçire İnşaat
Ana Yüklenici: Kaçire İnşaat
Proje Yöneticisi: Mehmet Karabenli
Statik Projesi: Şerif Güner
Mekanik Projesi: Lütfi Binicioğlu
Elektrik Projesi: Ahmet Zeki İlban
Tesisat Projesi: Lütfi Binicioğlu
Yangın Tahliye Projesi: Lütfi Binicioğlu
Fotoğraf: Karakalem Mimarlık
Mimari Mesleki Kontrollük: Mehmet Karabenli
Şantiye Yöneticisi: Gülşah Yıldız
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Arsa Alanı: 5,587 m²
Toplam İnşaat Alanı: 9,750 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mehmet Karabenli
Yardımcı Mimar(lar)
Gülşah Yıldız