Other Works
Similiar Projects

Teos Yemek Okulu

Teos Yemek Okulu Eko Adm tarafından 2013 yılında tasarlandı.

Eko Adm projeyi şöyle anlatıyor:

İzmir Seferihisar da Teos Marina yakınında bulunan belediyeye ait 60 dönüm kıyı arazisi üzerinde geleneksel Ege mutfağına ait lezzetlerin. hem eğitiminin hem de sunum ve satışının yapıldığı bir Yemek Okulu planlanmıştır.

Belediye ye ait alan içerisinde yine belediye ilgili birimi tarafından mevcut dere kanalları korunarak ve mevcut bitki örtüsü zenginleştirilmiş; gezi alanları, bisiklet yolları, tema park, heykel ve sergi alanları ile satış üniteleri ve geniş bir rekreasyon alanı tasarlanmıştır.

Bu alan içerisinde yöresel yemeklerin satış ve sunumunun yapıldığı bir okul ve restoranlar grubu yine Ege Mimarisi'nden izler taşıyan bir planlama ile düzenlenmiştir.

Aynı anda çalışabilecek dört mutfak derslik olarak kullanılabilecek, aynı zamanda ana salondan mutfak mekanları izlenebilecektir. Mutfaklardan çıkan yemekler yine ana salonda servis edilecektir. U planlı ve arastalı bir kurguya sahip yapı, kapalı ve açık alanları ve farklı lezzetleri geleneksel doku içerisinde sunmaktadır.

Tesis, kıyı siluetine antik kale ve marinayla birlikte kuvvetli bir bağlantı sağlayacaktır. Yapı malzemesi olarak doğal taş ve tuğla ile ahşap kullanılacaktır. Bunun yanında bina çatısı üzerindeki PV paneller ile elektriğini kendisi üretecektir. Yapının ,Cittaslow Seferihisar, yeşil kimliğini öne çıkarması düşünülmüştür.

Details
Project Location: İzmir
Project Type: Other Education Buildings
Employer: Seferihisar Belediyesi
Structural Project: Diljen Oğuz
Mechanical Project: Erhan Karahan
Electrical Project: Merve Özbatur
Project Start Date: 2013
Project End Date: 2013

Pin It
Architectural Offices
Architects

Tamer Aksüt

Mustafa Erinanç

Cem Serbest