+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .

Pin It

Nedim Sisa

1969'da Istanbul'da doğdu.

1994'te ESA (Ecole Spéciale d'Architecture)'dan mimar olarak mezun oldu. 1995'te EAPB (Ecole d'Architecture de Paris-Belleville)'de "Ortadoğu Şehirleri" (Villes Orientales) konulu bir master yaptı. Mezuniyetinden sonra bir süre Paris'te Roland Simounet ve Christian Devillers'in bürolarında çalıştı ve Michel Gourion ile kurduğu büroda serbest mimarlık çalışmaları yürüttü. 1996-1998 yılları arasında E. De Portzamparc'ın bürosunda proje şefi olarak çalıştı. 1998 yılında İstanbul'a döndü ve bağımsız olarak çalıştı. 2004 yılında Tekeli-Sisa Mimarlık bünyesinde ortak olarak çalışmaya başladı. 

1999 yılında Le Gast Barajı Mühendisler Lokali, ESA tarafından verilen Tour Eiffel ödülünü; 2002 yılında Guilloux Matériaux firması showroom'u ise Palmarès Départemental de l'Architecture et de l'Aménagement de la Manche ödülünü kazandı. Fransa'daki çalışmaları yerli ve yabancı mimarlık dergilerinde yayınlandı.

Çuhadaroğlu Alu 2005 öğrenci yarışması ve Ankara Fransız Kültür Merkezi Restorasyonu Mimari Proje yarışmasında jüri üyeliği yaptı.