Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

TEM Avrupa Konutları

TEM üzerinde Gaziosmanpaşa - Alibeyköy çıkışında yer alan 145 dönümlük eğimli bir araziye kurulmuş olan Avrupa Konutları, Emlak Konut GYO'nun hasılat paylaşımı yöntemi ile yaptığı bir projedir.

Yerleşim 32 adet 16 ve 21 katlı konut bloğundan ve 28 katlı bir adet rezidans bloğundan oluşmaktadır. Ayrıca tüm yerleşimde sosyal tesisleri ve ticaret alanlarını içeren 4 adet blok bulunmaktadır. Konut blokları 3 ayrı komşuluk ünitesinde düzenlenmiştir.

Her komşuluk ünitesinin merkezinde açık yüzme havuzunu, yeşil alanları, oyun parklarını içeren meydanlar oluşturulmuştur. Bu meydanların altında toplam 3500 oto kapasiteli katlı otoparklar bulunmaktadır. Konut bloklarını şekillenmesinde ve daire tip ve büyüklüklerinin tespitinde; imar yönetmeliği koşulları, yüklenici firmanın daire büyüklük tercihleri ve şartname gereği olan talepleri, tünel kalıp sisteminin gerekleri etkili olmuştur. 2,5 katsayılı yüksek emsal değerinin getirdiği yoğun yerleşim etkisi blokların aralarında oluşturulan sosyal alanlarla azaltılmaya çalışılmıştır.

Künye
Proje Yeri: Gaziosmanpaşa, İstanbul
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Artaş İnşaat
Proje Başlangıç Yılı: 2008
İnşaat Bitiş Yılı: 2009
Toplam İnşaat Alanı: 520,000 m²

Pin It
Mimar

Doğan Tekeli

Dilgün Saklar

Mehmet Emin Çakırkaya

Nedim Sisa