Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Ciner Medya Merkezi

Yapı Talimhane''de Abdülhakhamit Caddesi ile Yedikuyular Caddesi arasındaki, yıkılan katlı otoparkın üçgen biçimli arsasında 2006-2008 yılları arasında inşa edilmiştir.

Büyük bir medya grubunun TV stüdyoları, gazeteleri ve dergilerinin yönetim merkezi olarak tasarlanan yapının programı ilke olarak söylenmiş, ayrıntılı net bir program belirlenememiştir. Bu bakımdan esnek kullanıma olanak verecek bir planlama yapılmıştır.

Yıkılan katlı otoparkın, Abdülhakhamit Caddesi kolunun altında bıraktığı boş alan, 10 kat inşaata, Talimhane''nin yeni imar durumu ise, cadde kolu üzerinde 12 kata izin vermekte idi. Bu koşullarda, alt kotlarda arsa bütün olarak kullanılmış, cadde kotunda ise, aralarında bir ön yeşil meydan oluşturan iki blok tasarlanmıştır. Söz konusu meydanın Talimhane''nin sıkışık dokusu içinde bir genişleme alanı olarak bölgeye katkıda bulunduğu düşünülmektedir.

Alttan itibaren 8 kat, çevrenin de yararlanabileceği, yaklaşık 1300 araç kapasiteli bir otopark, iki kat ise grubun TV, radyo stüdyoları, genel hizmet alanları olarak düzenlenmiştir. Cadde kotu üstündeki iki blok, güney yönündeki meydanda oldukça şeffaf cepheleri ile algılanmakta, Dolapdere yönüne bakan kuzey cepheleri ise görece daha kapalı görünmektedir. Üstteki iki bloktan birisi, medya merkezi olarak kullanılmakta, ikincisi ise kullanım amacının belirlenmesini beklemektedir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Beyoğlu, İstanbul
Proje Tipi: Ofis, Televizyon - Radyo Yapısı
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Ciner Grup
Statik Projesi: MPI Mühendislik
Elektrik Projesi: Genel Elektrik Mühendislik
Tesisat Projesi: Birikim Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2008
İnşaat Bitiş Yılı: 2008
Toplam İnşaat Alanı: 85,000 m²

Pin It
Mimar

Doğan Tekeli

Dilgün Saklar

Mehmet Emin Çakırkaya

Nedim Sisa