Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Kentplus Konut Kompleksi

KentPlus konut projesi Ataşehir Batı bölgesi’nde 3 adaya dağılmış 120 dönümlük bir alan üzerine kuruludur.

Projede, değişik beklenti ve ihtiyaçlara karşılık verebilecek farklı tip ve büyüklüklerde toplam 33 konut bloğu yer almaktadır. Yerleşimde farklı tiplerde konut blokları 6‘lı gruplar halinde bir arada konumlandırılarak 6 adet komşuluk ünitesi oluşturulmuştur. Bu ünitelerin çevrelediği meydanlar arazi eğimiyle uyumlu olarak farklı kotlarda yer alan yaya ve çocuk oyun alanı olarak değerlendirilmiştir. Bu meydanlar doğu batı doğrultusunda spor alanları ile birbirine bağlanmıştır.

Her adada beraberinde fitness mahalleri de içeren 2 şer yarı olimpik yüzme havuzu ve açık basketbol ve tenis sahaları yer almaktadır. Tüm spor alanları ve meydanlar, yürüyüş veya koşu yapılabilecek yaya yolları ile birbirlerine bağlanmıştır.

Kuzey güney doğrultusunda ise yerleşim sakinlerinin günlük tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ticaret alanları ve bunları birbirine bağlayan yaya yolları yer almaktadır. Merkezi konumda hem KentPlus’a hem de bölge oturanlarına hizmet edecek 30 dükkan kapasiteli yarı açık bir çarşı konumlandırılmıştır. Yolun diğer tarafında ise çarşı ile beraber çalışacak bir market bulunmaktadır.

Konut blokları birbirinin önünü kesmeyecek şekilde ve tümünün ana yaşam mekanları güneye ve manzaraya doğru bakacak şekilde konumlandırılmıştır.

Künye
Proje Yeri: Ataşehir, İstanbul
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Emay-İpek Ortak Girişimi
Statik Projesi: YPS Mühendislik
Elektrik Projesi: Hadi Çelebi
Tesisat Projesi: YMT Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2005
İnşaat Bitiş Yılı: 2008
Toplam İnşaat Alanı: 380,000 m²

Pin It
Mimar

Doğan Tekeli

Dilgün Saklar

Mehmet Emin Çakırkaya

Nedim Sisa