Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Sanset Gıda Ürünleri Fabrikası

Tesis, Toksöz Holding adına Kırklareli Sanayi Bölgesi’nde fındık kreması, gofret, çikolata ve dondurma üretimi amacı ile tasarlanmıştır.

Genel kurgu, depo, idare gibi bazı destek bloklarını ortak kullanan; dondurma ve gıda olarak ayrılmış 2 farklı üretim tesisi olarak tasarlanmıştır.

Üretim bloklarının ana formu mekânsal olarak özel gereklilikleri olan üretim hatlarına göre şekillenmiştir. Ortak deponun ve personel bloğunun merkezi konumunun iki üretim tesisine olan yakınlığı sayesinde servislerin kurulumunda büyük ölçüde ekonomi ve kolaylık sağlanmıştır. İç kurguda ve personel dolaşım rotalarında hijyen koşulları dikkate alınmıştır. 

Yerleşim şeması, gelecekteki teknolojik gelişmelere ve artan kapasite taleplerine uygun olarak büyütülebilir şeklide oluşturulmuştur. Özellikle dondurma bölümündeki rafların taşıyıcı olduğu (- 30) derecedeki tam otomatik soğuk depo, yüksek teknoloji ve özel detay çözümleri gerektiren özel bir yapıdır. Tesisin genel vaziyet planı kurgusundan sonraki aşamalarda dondurma bölümünün uygulama projeleri KG Mimarlık tarafından hazırlanmıştır.

Künye
Proje Yeri: Kırklareli
Proje Tipi: Fabrika
Proje Tipi Grubu: Endüstriyel
İşveren: Sanovel İlaç San.
Proje Yöneticisi: Münevver Antczak
Statik Projesi: Sigma Mühendislik
Elektrik Projesi: Enmar Mühendislik
Tesisat Projesi: Dinamik Proje Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Toplam İnşaat Alanı: 100,000 m2

Pin It
Mimar

Dilgün Saklar

Mehmet Emin Çakırkaya