Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Aktif Group Yönetim Binası

EDDA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Aktif Group Elektrik ve Elektromekanik alanında gerek üretim, gerekse de temsilcisi olduğu bu sektörün önde gelen uluslararası firmaları ile farklı çözümler sunan bir firma olarak hizmet vermektedir. İstanbul Ümraniye’de ki yeni yönetim binalarının inşaatı aşamasında firmanın genç ve dinamik yapısına uygun, çalışanların birbiri ile uyumlu ve verimli bir çalışma ortamında bulunmasını sağlayacak şekilde bir planlamaya öncelik vererek tasarım çalışmalarına başlandı.

Aktif Group çalışma ekibi için monoton olmayan, canlı bir ofis tasarlamak ana fikri ile yola çıkıldı. Çalışanların ofis ortamındaki beklentilerini karşılamak, sağlıklı, verimli, dinamik ve ergonomik bir ofis ortamının tüm koşullarını yaratabilmek amacı ile sürekli fikir alışverişinde bulunuldu.

EDDA Mimarlık olarak, firmanın kurumsal kimliğini ön plana çıkaran, teknolojiye entegre, kullanıcı iletişimini üst düzeye taşıyan bir ofis ortamı yaratmanın yanında, gün ışığını da ortamın içersine katarak, doğal ışıktan maksimum düzeyde yararlanan , ferah  ofis alanlarının yanı sıra, departmanların çalışma, toplantı ,eğitim ve seminer alanlarını , iş hayatının yoğunluğu ve stresinden uzaklaşmak üzere planlanmış sosyal alanlar  ile bir arada planlamak  en başta gelen hedeflerimiz arasında oldu.

Tüm departmanları kendi içerisinde tasarlarken, markanın çağdaş çalışma kültürünü yansıtan şeffaf ve akıcı bir oluşum hedefledik. İç mekan tasarımında, çalışan motivasyonunun ve konforunun en üst düzeyde tutulması amacıyla, işverenin tüm talepleri değerlendirildi ve ihtiyaçları tespit edilerek tek tek ele alındı.

Yönetim ofisinin tüm bölümlerinde gün ışığını en yüksek düzeyde çalışma mekanlarının içine alabilmek amacı ile şeffaf cam bölücüler kullanıldı.  Ortak alanlarda, markanın da iş karakterini yansıtan renk farklılıklarını kullanarak departmanlar arasında bir farklılık oluşturmayı hedeflendi. Çalışma ekibinin memnuniyetinin öncelikli tutulduğu renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile desteklenen yalın bir tasarım yaklaşımı tercih edilirken; kurumun güncel marka kimliğinin de mekanla bütünleşmesi sağlandı. 

Departmanlarda fonksiyona yönelik ayrı ayrı çalışma birimleri oluşturuldu. Yönetim Kurulu toplantı odasını dairesel formda planlayarak, departmanları farklı formlarda birbiri içerisine yerleştirerek, mekanları oluşturduk. Bu farklı formları gerek tavanlara gerekse de mobilyalara yansıtarak mekanda kendi içindeki üç boyut etkisini daha da vurgulamak istedik.

Ayrıca tüm ofis duvarlarına tasarlanan panolarda ve bölücü camlarda, birbirine akışkanlık sağlayan görsel grafik çalışmaları düşünüldü. Renkli, enerjisi yüksek mekanın fonksiyonuna uygun, akıcı ve grafik çalışmalar kullanıldı.

EDDA Mimarlık olarak projelerimizde aydınlatma tasarımı da bizim önem verdiğimiz bir diğer konudur. Bu projemizde de birçok aydınlatma, tarafımızdan tasarlandı.

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Ümraniye
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Aktif Mühendislik
Ana Yüklenici: EDDA Mimarlık
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 1,400 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Eda Tahmaz
Yardımcı Mimar(lar)
Selim Sağlık