Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Tuzla Villaları

EDDA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Proje, geleneksel Türk Evi planlı bir yerleşimle, kalabalık aile üyeleri ile beraber  bir arada yaşama hedefi ile kurgulanarak, birbiri ile aynı 3 adet konut olarak başladı. Evler, geniş aile üyelerinin yanında, gelen misafirlere de rahatlıkla hizmet edebilecek ayrı bir misafir katını da içerecek şekilde planlandı.

Evlerin planı, katlarda ki tüm odalar, üzerinde cam bir kubbe olan orta galeriye bakacak şekilde oluşturuldu. Sirkülasyon alanı üzerinde yer alan cam kubbe sayesinde gün ışığı tüm merdiven holünü aydınlatmaktadır. Sirkülasyon alanını saran çift kollu merdiven, tüm bu galeri boşluğunu doldurmakta ve kubbeden aşağıya sarkıtılan 6 metrelik avize ile tüm mekanın aydınlanmasını sağlamaktadır. Her odada geleneksel Türk mimari karakteristiği cumbalara yer verilmiştir. Tüm odaların içerisinde tavan ve duvarlarda, merdiven holünde ki tavan ve duvarlarda geleneksel Türk mimari motiflerine yer almaktadır.                        

Evler, yaklaşık 3.700 m² arazi üzerinde konumlanmış olup, 300 m² taban oturum alanı ve 960 m² toplam alanla, 3 adet salon, 8 adet yatak odası, 2 adet mutfak ,4 adet banyo ve WC, 1 adet mescit, 1 adet abdesthane,1 adet Sauna ve Türk hamamı ,1 adet çamaşır odası, 1 adet depo ve terastan oluşmaktadır.

Her evin bahçesinde açık yüzme havuzu ve hidromasaj havuzu yer almaktadır. Havuzun yanında yer alan kış bahçesinde, şömine ile beraber rahat bir oturma alanı bulunmaktadır. Evlerin kendi özel bahçesinin haricinde, üç evin ortak kullanımında olan daha büyük bir bahçe ve peyzaj alanı yer almaktadır. Bu alan içeresinde uzun bir yürüme parkuru, yaklaşık 20 kişinin oturabileceği ayrı bir kış bahçesi daha yer almaktadır.

Künye
Proje Yeri: Tuzla, İstanbul
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
Danışman: Orsa Mimarlık, Sancar Duranay
Proje Yöneticisi: Orsa Mimarlık, Atay Güler
Elektrik Projesi: Prota Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 3.700 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Eda Tahmaz
Yardımcı Mimar(lar)
Selim Sağlık
Tuğçe Tunç