Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

AvivaSA GM Binası Dijital Garaj Ofisi

AvivaSA Dijital Garaj ofisi, TeamFores Mimarlık tarafından tasarlanan ve Ümraniye’deki AvivaSA Genel Müdürlük Binası’nın teras katındaki 185 metrekarelik bir alanda konumlanıyor.

Ofis, her detayın fonksiyonel bir şekilde çözümlendiği, endüstriyel tarzın ofis yapısına dinamik renkler ve dokunuşlarla adapte edildiği bir tasarım diliyle yorumlanmış. Mekan içerisinde dört ayrı bölümün ve bir de teras bahçenin bulunduğu ofis tasarımında doğal ahşap, çelik malzeme ve yenilikçi ürünlerin kusursuz uyumuna rastlanıyor. Ofis çalışanları için samimi, esnek ve verimli bir ortam yaratılmasının hedeflendiği AvivaSA Dijital Garaj ofis, fonksiyonel ve eğlenceli çalışma alanlarıyla standart ofislerden ayrılıyor.

Palyatif elemanlarla birbirinden ayrılan mekan içerisindeki bölmeler, toplantı, sunum ve dahili konuşmaların diğer çalışanların rahatsız olmayacağı şekilde yapılmasını sağlayan fonksiyonel tasarımlarla donatılmış. Bölümler arası separatör olarak kullanılan çelik hasırların üzerine dekoratif saksılar ve çok amaçlı kullanılabilecek metal kancalar asılmış. Kapalı bir oda tanımının olmadığı Dijital Garaj ofiste tek alan içinde ayrıştırılan bölmelerde kullanılan rahat, konforlu ve eğlenceli mobilyalar Derin Design koleksiyonlarından seçilmiş ve bir bölümü de özel imalat olarak üretilmiş. Mekanda aynı zamanda Wonderpus’un Magis ürün gamından kullanılan Thomas Heatherwick tasarımı Spun Chair ile de farklı bir görünüm elde edilmiş. Gerektiğinde birleştirilebilen ve ihtiyaç halinde ayrılabilen çalışma alanları, hareket ettirilebilen mekanizma ve mobilyalar, hedeflenen dinamik ofis tasarımını en iyi şekilde yansıtmış. Toplantı ve sunumlarda kullanılmak üzere özel olarak seçilen hareketli çelik hasır mekanizmalar, sunum kağıtları vb. materyallerin görüşmeler sırasında pratik kullanımına olanak sağlıyor.

AvivaSA Dijital Garaj ofis,  mavi, yeşil ve sarı gibi kurumsal renklerin dengeli bir biçimde kullanıldığı ofis, çizgisel ve brüt tavan aydınlatmaları ile dinamik bir kimlik kazanmış. Klasör dolabından vestiyere, kesondan çalışma masasına kadar bir ofiste olması gereken her şeyin endüstriyel tarzda konumlandığı AvivaSa Dijital Garaj ofiste, rahat ve verimli çalışmak için eğlenceli toplantı köşeleri de yaratılmış. Salıncak, rahat oturulabilen veya hareket edebilen tasarım koltuklarla donatılan bu alan, samimi ve stressiz toplantılar, sunum ve görüşmeler için çalışanların sadece laptoplarını alarak oturabilecekleri bir alan olarak düşünülmüş. Terasta kullanılan ve sabit bir masanın etrafına yerleştirilmiş salıncaklardan oluşan oturma ünitesi ise mekanın kullanıcılarına renkli ve yaratıcı deneyimler yaşatıyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Ümraniye
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: AvivaSA Emeklilik ve Hayat
Ana Yüklenici: TeamFores
Fotoğraf: DERYAATICI Fotoğraf Tasarım Atölyesi
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 455 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Serter Karataban

Beril Elmas Brangar

Ceyhun Akın