Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

DoubleTree by Hilton Piyalepaşa, İç Mekan Tasarımı

İç mekan tasarımı SPACE Architects & Designers ve mimari projesi Ali Esat Göksel'e ait olan DoubleTree by Hilton Piyalepaşa'nın inşaatı 2015 yılında tamamlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Ofton İnşaat ile iş ortaklığımız Taksim M Gallery by Sofitel ile başladı. Lobi ve restoran alanlarının yeniden düzenlenip tasarlanması sürecinden, uygulama sürecine kadar başarılı bir sürecin ardından DoubleTree by Hilton, Piyale Paşa projesinde de birlikte çalışma kararı aldık.

Projeye başladığımızda, otelin konumu, müşteri potansiyeli ve toplantı imkanları ile bir business otele uygun olduğunu düşündük. Konseptimiz, şık, modern ve aynı zamanda kreatif bir otel yaratma üzerine kurgulandı. Özgün detaylarımızla şekillenen alanlarda, sert geometrik mimari formların iç mekanda belirleyici elemanlar olarak kullanılmasının yanında, daha yumuşak geçişler sağlayan renk, mobilya ve aydınlatmalar ile mekanlar sıcaklaştırıldı. Otel genelinde kullanılan ayna ve mermer gibi reflekte yüzeylerin doğru kullanımı, mekanlara derinlik kattı. Lobi ve toplantı katında önemli bir rol oynayan dikey bahçelerin kullanımı, deri ve halı gibi yumuşak malzemelerin de katkısıyla modern ve elit bir atmosfer yaratmamızda önemli rol oynadı. 

Bizce Double Tree Piyalepaşa’yı diğer business otellerden ayıran en büyük fark, göz alıcı ve dikkatleri üzerine toplayan geometrik formlardan, en küçük mobilya detaylarına kadar özenle ve dikkatle tasarlanmış olması ve bütün öğelerin şaşırtıcı bir ahenkle bir araya gelmiş olmasıdır. Kullanıma ve fonksiyona göre şekillenen her mekan kendine özgülüğünün yanında, aynı cesur paydada buluşmayı başardı.

Bir otelin iç mimarisi, o otelin markasıyla birleşerek otele karakter katar. Özgün, şaşırtıcı mekanlar dikkatleri üzerine toplayarak sadece otel müşterileri değil, bütün sektörlerden yoğun ilgi toplar. Her geçen gün yenilenen ve tazelenen tasarım dünyasında, bir otel tasarımının güncelliği ve özgünlüğü onun diğer otellerden ayrılmasını sağlar.

Harita
Künye
Proje Yeri: Beyoğlu, İstanbul
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: Ofton İnşaat
Danışman: Hilton Worldwide
Ana Yüklenici: Ofton İnşaat
Proje Yöneticisi: Kaan Çetinkaya, Yılmaz Altun
Statik Projesi: Büro İstanbul İnşaat Mühendisliği ve Müşavirlik
Mekanik Projesi: Neva Proje ve Mühendislik
Elektrik Projesi: ELSAN Elektrik, İsmet Defne
Akustik Projesi: 2d Yapı Danışmanlık, Sadık Özkan
Yangın Tahliye Projesi: KARİNA Tasarım, Aydın Özkan
Yangın Güvenlik Danışmanı: KARİNA Tasarım, Aydın Özkan
Fotoğraf: Mirhan Bilir
Şantiye Yöneticisi: Yılmaz Altun
Proje Başlangıç Yılı: 2012
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2013
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Arsa Alanı: 2,465 m²
Toplam İnşaat Alanı: 17,728 m²

Pin It
Mimar

Kaan Çetinkaya

Ayşegül Conboy

Zahide Özkaya

Salih Saygın Deren

Emre Özgür Gökemre

Mine Urtan

Esma Bozbaş