Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

D-Hotel Maris

Yapının orijinal tasarımı Ersen Gürsel'e ait. Midek Mimarlık yenileme sürecini şöyle anlatıyor:

Ege ve Akdeniz'in birleştiği Datça Yarımadası Hisarönü koyunda bulunan D-Hotel Maris, Doğu'nun egzotik unsurlarıyla Batı'nın modernliğini, minimalist tarzda birleştiriyor. Midek Mimarlık tarafından yürütülen yenilenme sürecinin ardından gerek iç gerekse dış tasarımıyla benzersiz bir çehre kazanan D-Hotel Maris'in kendine has özelliği, mekanlarının çeşitliliği ve her köşesindeki farklı detay kalitesi. Otelin bulunduğu doğa parçası, Midek Mimarlığa farklı iç ve dış mekanlar yaratma şansı vermiştir. Midek de bu mekanların her birini kendine has bir konseptle tasarladı.

D-Hotel'in yenileme süreci sadece görünüşü güzelleştirmek değil, bütünüyle bir değişim. İşin büyüklüğü ve kompleksliliğine rağmen her köşesi özel bir dikkatle detaylandırıldı. D-Hotel Maris projesi içerisinde birçok projeyi barındırma ve misafirlere de bir otel içinde farklı atmosferler yaratma şansı oldu. Bu nedenle proje ve uygulama, yaklaşık 2 yılı bulan uzun ve zorlu bir sürede tamamlandı. Midek'in misyonu her binayı, her mekanı ve mobilyayı tek tek, büyük, küçük ayırmadan bir tasarım ögesi olarak ele almak olmuş. D-Hotel binası da büyük ölçekli bir butik otel olgusuyla düşünülerek projelendirilmiş.

Tüm odaların akıllı dokunmatik panel sistemi ile donatıldığı otelde; odalar, lobi ve genel alanlardaki mobilyaların çoğu Midek Mimarlık tarafından tasarlanarak uygulanmış. Midek'in tasarladığı mobilyaların yanı sıra bu çalışmada İspanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Almanya gibi çoğunluğu Avrupa olan, çok çeşitli mobilya ve tasarım firmaları bir araya gelmiş.

D-Hotel Maris, 120.000 m²'lik bir arazi içerisinde 48.000 m²'lik inşaat alanına sahip. Otel bloğu içerisinde; nefes kesici dağ ve deniz manzarası bulunan her biri lüks ve zarif bir şekilde döşenmiş 200 oda, 1 adet kral dairesi, 3 adet restoran, sinema salonu, toplantı odaları, kuaför, mağaza, kuyumcu, spa merkezi, fitness salonu gibi alanlar bulunmakta. Otel bloğu dışında 1 adet villa, mimarisiyle Ege'de olduğunuzu hissettiren Breeze, deniz kenarında baş döndürücü manzarasıyla The Bay restoran, Coliseum Beach , Vip Beach ve Silence Beach olmak üzere 5 adet farklı konseptte tasarlanmış koy bulunmakta.

Harita
Künye
Proje Yeri: Muğla, Hisarönü
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: Doğuş Turizm Grubu
Danışman: Espa Grup
Peyzaj Mimarlığı: Senna, DDS Peyzaj
İç Mekan Projesi: Midek Mingü Mimarlık
Proje Yöneticisi: DGYİA
Aydınlatma Projesi: Citylight
Statik Projesi: Sigma Mühendislik
Mekanik Projesi: MTM Mühendislik
Elektrik Projesi: Timsan
Proje Başlangıç Yılı: Eylül 2010
Proje Bitiş Yılı: Mart 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: Kasım 2010
İnşaat Bitiş Yılı: Nisan 2012
Arsa Alanı: 120.000 m²
Toplam İnşaat Alanı: 48.000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Hasan Mingü

Adnan Günay

Fatoş Gönay Babalı

Hülya Atan