+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

DoubleTree by Hilton Piyalepaşa, İç Mekan Tasarımı

İç mekan tasarımı SPACE Architects & Designers ve mimari projesi Ali Esat Göksel'e ait olan DoubleTree by Hilton Piyalepaşa'nın inşaatı 2015 yılında tamamlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Ofton İnşaat ile iş ortaklığımız Taksim M Gallery by Sofitel ile başladı. Lobi ve restoran alanlarının yeniden düzenlenip tasarlanması sürecinden, uygulama sürecine kadar başarılı bir sürecin ardından DoubleTree by Hilton, Piyale Paşa projesinde de birlikte çalışma kararı aldık.

Projeye başladığımızda, otelin konumu, müşteri potansiyeli ve toplantı imkanları ile bir business otele uygun olduğunu düşündük. Konseptimiz, şık, modern ve aynı zamanda kreatif bir otel yaratma üzerine kurgulandı. Özgün detaylarımızla şekillenen alanlarda, sert geometrik mimari formların iç mekanda belirleyici elemanlar olarak kullanılmasının yanında, daha yumuşak geçişler sağlayan renk, mobilya ve aydınlatmalar ile mekanlar sıcaklaştırıldı. Otel genelinde kullanılan ayna ve mermer gibi reflekte yüzeylerin doğru kullanımı, mekanlara derinlik kattı. Lobi ve toplantı katında önemli bir rol oynayan dikey bahçelerin kullanımı, deri ve halı gibi yumuşak malzemelerin de katkısıyla modern ve elit bir atmosfer yaratmamızda önemli rol oynadı. 

Bizce Double Tree Piyalepaşa’yı diğer business otellerden ayıran en büyük fark, göz alıcı ve dikkatleri üzerine toplayan geometrik formlardan, en küçük mobilya detaylarına kadar özenle ve dikkatle tasarlanmış olması ve bütün öğelerin şaşırtıcı bir ahenkle bir araya gelmiş olmasıdır. Kullanıma ve fonksiyona göre şekillenen her mekan kendine özgülüğünün yanında, aynı cesur paydada buluşmayı başardı.

Bir otelin iç mimarisi, o otelin markasıyla birleşerek otele karakter katar. Özgün, şaşırtıcı mekanlar dikkatleri üzerine toplayarak sadece otel müşterileri değil, bütün sektörlerden yoğun ilgi toplar. Her geçen gün yenilenen ve tazelenen tasarım dünyasında, bir otel tasarımının güncelliği ve özgünlüğü onun diğer otellerden ayrılmasını sağlar.

Map
Details
Project Location: Beyoğlu, İstanbul
Project Type: Hotel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
Employer: Ofton İnşaat
Consultant: Hilton Worldwide
Ana Yüklenici: Ofton İnşaat
Projcet Manager: Kaan Çetinkaya, Yılmaz Altun
Structural Project: Büro İstanbul İnşaat Mühendisliği ve Müşavirlik
Mechanical Project: Neva Proje ve Mühendislik
Electrical Project: ELSAN Elektrik, İsmet Defne
Akustik Projesi: 2d Yapı Danışmanlık, Sadık Özkan
Yangın Tahliye Projesi: KARİNA Tasarım, Aydın Özkan
Fire Safety Consultant: KARİNA Tasarım, Aydın Özkan
Photography: Mirhan Bilir
Construction Site Manager: Yılmaz Altun
Project Start Date: 2012
Project End Date: 2014
Construction Start Date: 2013
Construction End Date: 2015
Building Plot Area: 2,465 m²
Total Construction Area: 17,728 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Kaan Çetinkaya

Ayşegül Conboy

Zahide Özkaya

Salih Saygın Deren

Emre Özgür Gökemre

Mine Urtan

Esma Bozbaş