Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Euro Ran Fabrika Yönetim Binası

Tekstil fabrikası olarak projelendirilen yapı uzun yıllar kullanıma terk edildikten sonra 2017 yılında Euroran kurutulmuş domates üretim tesisi ve yönetim binası olarak faaliyete geçmiştir.

Projede ilk olarak, tamamen şeffaf kurgulanan cam giydirme cephe sistemi, lineer güneş kırıcı elemanlarla güçlendirilmiş, yönetim ofisleri ile üretim tesisi girişleri tamamen birbirinden ayrılmış ve devam eden lineer elemanlarla görsel bağlantısı da yok edilmek istenmiştir. Ana giriş, güvenlik, otopark, personel girişleri ve kantar ihtiyacı düşünülerek tasarlanmıştır.

Mevcut yapı sadece taşıyıcı sistemi korunarak, ihtiyaç programı doğrultusunda yeniden projelendirilmiştir. Yönetim bölümü ile üretim bölümü arasında zemin katta gizli bir geçişle bağlantı sağlanmıştır. Yönetim binası zemin kat bölümü   sadece karşılama, bekleme ve toplantı fonksiyonlarıyla tasarlanmış ve üst kat döşemesi mümkün olduğunca geri çekilerek büyük bir galeri boşluğu yaratılmak istenmiştir. Mevcut çatı, üst kat holünde tamamen şeffaflaştırılarak, tüm ofisler günışığından yararlandırılmıştır. Üst kat, idari ofisler, toplantı odaları ve kantin bölümü düşünülerek planlanmış ve ikinci bir hol ile üretimle bağlantısı sağlanmıştır.

Üretim personeli için ayrı bir giriş ve hazırlanma alanları yaratılmıştır. Ayrıca 200 kişilik yemekhane ve sosyalleşme alanları planlanmış ve hijyen holleri ile üretime geçişleri sağlanmıştır.

Tasarımda ana kararlar, firma kimliğini de yansıtacak şekilde olabildiğince yalın, doğal malzemeler kullanılarak kurgulanmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Kemalpaşa, İzmir
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Toplam İnşaat Alanı: 1,550 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Burcu Özen Kundak

Hande Uğur Balçu