Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

KOSB Endüstri Meslek Lisesi

KOSB Endüstri Meslek Lisesi: Kayseri Organize Sanayi Bölgesi için nitelikli eleman desteği sağlanması amacı ile KOSB ve Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile tasarımına 2010 yılında başlanmıştır.

İhtiyaç programı dahilinde tasarlanan proje de 29 sınıf, 6 atölye, yemekhane, kütüphane, laboratuvarlar, cep sineması ve diğer alt birimler mevcuttur. 6130 m² oturum alanına sahip olan Lise yapısı, zemin kat, 2 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 4 kattan oluşmaktadır. Çatı Katında yemekhane bulunmaktadır. Toplam inşaat alanı 38.414,28 m² dir.

Tasarım süresince hazırlanan fizibiliteler doğrultusunda öğrencilere daha sağlıklı bir ortam oluşturmak amacıyla tasarım şekillenmiştir. Öğrencilerin atölye çalışmaları sırasında dinlenebilecekleri ve zaman geçirebilecekleri avlular oluşturulmuştur.

Lise yapısı, Spor salonu ve Yurt yapısından oluşan Endüstri Meslek Lisesi Kompleksinin Lise yapısı, 2010-2011 yıllarında tasarlanmış, uygulamasına başlanmış ve 2013 yılında inşaatı tamamlanmıştır. Yurt yapısının inşaatı halen devam ederken, Spor salonunun ilerleyen yıllarda yapılması planlanmaktadır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Kayseri, Melikgazi
Proje Tipi: Lise / Ortaöğretim
İşveren: Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü
Ana Yüklenici: Kılıç İnşaat
Statik Projesi: Yapıtek İnşaat
Mekanik Projesi: Can Mühendislik
Elektrik Projesi: Efektif Endüstriyel Enerji
Proje Başlangıç Yılı: 2010
Proje Bitiş Yılı: 2011
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 2013
Arsa Alanı: 38.414 m²
Toplam İnşaat Alanı: 15.342 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mehmet Kütahneci

Gamze Özbal

Gökhan Kazancı