Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Kayseri Park Dış Cephe ve Çevre Düzenlemesi

Kayseri'nin ilk alışveriş merkezi olan Kayseripark'ın yenileme çalışmaları sürecinde yapılmış olan, iç mekan, dış cephe ve çevre düzenleme projesi.

Islak zeminler, alışveriş merkezinin oldukça yoğun bir insan trafiğine sahipolması dikkate alınarak yeniden planlanmıştır. Ön ve yan giriş olmak üzereiki ana girişi olan alışveriş merkezinin girişleri, çephenin en önemli noktaları olarak daha hareketli ve dikkat çekici hale getirilmiştir.

Ön cephedeki mevcut alükobond kaplı "ters L" şeklindeki kısım, yan cephelerle görsel sürekliliğin sağlanması amacı ile Kalesinterflex ile kaplanmıştır.

Markaların, logo ve reklam panolarının dikkat çekici bir şekilde sunulabilmesi için, sağ ve sol yanlardaki konsollar led şeritlerle bölümlere ayrılmıştır. Bu bölümleri daha belirginleştirmek için ise farklı renkte Kalesinterflexler tercih edilmiştir.

Sinema bölümünü görsel olarak ortaya çıkarmak için tesisat katındaki parapet üzerine çelik Konstrüksiyon kurularak, arka tarafla bir bütünlük sağlanmıştır. Mevcut olan cam giydirme cephe, tasarım dahilinde büyütülmüş, ön giriş ise daha öne çıkarılmıştır.

Künye
Proje Yeri: Melikgazi, Kayseri
Proje Tipi: Alışveriş Merkezi
İşveren: Artaş İnşaat
Fotoğraf: Sabri Paşayiğit
Proje Başlangıç Yılı: Aralık 2010
Proje Bitiş Yılı: Aralık 2010
İnşaat Başlangıç Yılı: Aralık 2010
İnşaat Bitiş Yılı: Eylül 2010

Pin It
Mimar

Sabri Paşayiğit

Ertuğ Yenidemir

Fatma Sert
Yardımcı Mimar(lar)
Diden Bebek