Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Melikşah Üniversitesi

Kayseri’nin ilk özel üniversitesi olan Melikşah Üniversitesi için, 2007 yılı sonunda Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nın açtığı davetli yarışmada SPDO tarafından tasarlanan proje birinci seçilmişti.

Ekip projeyi anlatıyor:

Yarışmanın ardından, Kayseri'deki devlet üniversitesinde görevli olan ve Melikşah Üniversitesi açıldığında onun da akademik kadrosunda yer alan öğretim üyeleri ile birlikte planlama sürecine girildi. Üç ay süren planlama sürecinde, öğretim üyeleri ile birlikte İstanbul ve Avrupa'daki özel üniversitelerin donanım ve kapasite istatistikleri çıkarılarak, öngörülen verilerle karşılaştırmalar yapıldı. Öğrenci kapasitesi, hizmet türleri, hacim, adet, boyut kararları verilirken, bir yandan da Melikşah Üniversitesi'nin fakülte, enstitü, bölüm ve derslik programları oluşturuldu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Mimarlar Odası'nın onayını alan kesin projenin ardından uygulama projelerine devam ediliyor.

Mimari, peyzaj, iç mekan ve uygulama projelerinin yanı sıra uygulama kontrolörlüğü hizmeti de tarafımızdan verilen projenin inşaatı, üniversitenin tanıtım ofisi ve showroom inşaatı ise Nisan 2008'de başladı. 2009'da projenin ilk etabı bitti. Proje arazisi Kayseri'nin Talas İlçesi'nde 32.025 m²'lik bir alanı kapsıyor. Arazi batıdan doğuya doğru yükselen bir eğime sahiptir. Arazi eğimi ve ana ulaşım arterleri değerlendirildiğinde, kampüs ana girişi için batı yönü uygun bulunup, eğimden maksimum fayda sağlanabilmesi için teraslamalar yapıldı.

Harita
Künye
Proje Yeri: Talas, Kayseri
Proje Tipi: Üniversite Kampüsü
Proje Tipi Grubu: Eğitim
İşveren: Melikşah Üniversitesi
Proje Başlangıç Yılı: 2008
İnşaat Başlangıç Yılı: 2010
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Arsa Alanı: 73,000 m²
Toplam İnşaat Alanı: 80,000 m2

Pin It
Mimar

Sabri Paşayiğit