Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Zeytinburnu Mira Marina Otel - Konut - Çarşı Projesi

Mira Marina Projesi İstanbul Zeytinburnu Sahili'nde toplamda 177.400 m²'lik alanı kapsayan Otel, Residence ve Avm bölümlerinden oluşan karma bir projedir.

Mira Marina Otel-Residence-Avm Projesi, biçimsel olarak İstanbul için önemli olan deniz ve martı figürlerinden esinlenerek tasarlanmıştır. Projede, bir yaşam alanının sunması gereken tüm fonksiyonlar eksiksiz bir şekilde yer alırken; yapının genel tasarım anlayışında çağdaş mimari yaklaşım, fonksiyonellik ve şeffaflık gibi faktörler etkin rol oynamıştır.

Projenin konut kısmı, 945 m²'lik 17 katlı iki residence bloğundan oluşmaktadır. Residence A Blok altı farklı tip, B Blok ise dört farklı tip daireyi içermektedir. Dairelerin büyüklükleri 90-170 m² arasında değişmektedir. Kompleksin otel bölümü 54.000 m²'lik bir alanda planlanmıştır. Otel yapısı içerisinde 379 adet deluxe oda, 26 adet executive oda, 13 adet deluxe corner, 1 adet royal griffin ve 1 adet premier suit olmak üzere toplamda 420 adet oda yer almaktadır. Mira Marina Komplesi'nin avm bölümü 42.000 m²'lik bir alana sahiptir. Avm, Kompleks'in orta kısmında yer alan meydanı çevreleyecek ve denizi kucaklayacak bir şekilde çözümlenmiştir.

Otel, Residence ve Avm bölümlerinin tasarımında ve çözümlenmesinde her kısım ayrı ayrı kendi içinde değerlendirilmiş; Kompleks içindeki tüm parçalar arasında bir uyum ve estetik bütünlük sağlanmıştır.

Künye
Proje Yeri: Zeytinburnu, İstanbul
Proje Tipi: Alışveriş Merkezi, Otel / Motel
İşveren: Delta İnşaat Çağdaş Yapı Emiroğlu İnşaat Konsorsiyumu
Ana Yüklenici: Delta İnşaat Çağdaş Yapı Emiroğlu İnşaat Konsorsiyumu
Proje Başlangıç Yılı: 01.09.12
Proje Bitiş Yılı: devam ediyor
Arsa Alanı: 36.428 m²
Toplam İnşaat Alanı: 177.490 m²

Pin It
Mimar

Sabri Paşayiğit

Ertuğ Yenidemir

Erman Özdemir

Diden Bebek
Yardımcı Mimar(lar)
Elif Zeyrek
Sevda Ofli
Sinan Günay