Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Üsküdar Prestige Konakları

İstanbul Üsküdar'da yaklaşık 3000 m²'lik bir arazide konumlanacak olan projenin arazisinde, dört bloktan oluşan sosyal alanları ve imkânlarıyla lüks bir site projesi oluşturulmuş.

Projenin başlangıcından itibaren, tasarım kararlarımıza etki eden iki ana unsur vardı. Bunlar her konutun istisnasız biçimde boğaz manzarasına yönlendirilmiş olması, diğeri ise bu konutların mahremiyet sınırları içerisinde diğer konutlar ile güçlü komşuluk ilişkileri kurarak lüks ve konforlu bir yaşam biçimine sahip olmasıydı.

Üsküdar Prestij Konakları projesi toplamda dört blokta dubleks ve tek katlı olmak üzere 20 adet farklı tipte daireden oluşmuştur. Plan tiplerine göre bahçe ve çatı katlarında teraslara sahip olan daireler mevcuttur. Bahçe ve çatı katlarında bulunan teraslar birbirinden farklı vistalar oluşturmuştur. Sosyal tesis, fitness, havuz, sauna, buhar odası, mescit gibi ortak kullanım alanlarının olduğu projede, mahremiyetin yanında lüks ve samimi bir sosyal yaşam imkânı sunulmuştur. Blokların bodrum katlarında bulunan kapalı otopark, her bloğa ayrı bir giriş vererek, dairelere otoparklarından direk ulaşım sağlanmıştır.

Yapılarda kullanılan doğal ahşap ve doğal taş malzemeler projenin mimari karakteristik özelliklerini de ön plana çıkarmıştır. Manzaraya dönük cephelerde kullanılan kesintisiz cam yüzeylerle şeffaflık amaçlanırken, konutların birbirine dönük cephelerinde daha kapalı yüzeyler öngörülmüştür. Bu cephelerde tasarlanan balkonlarla, cephedeki açıklık ve ışık ihtiyacına çözüm getirilmiştir.

Künye
Proje Yeri: Üsküdar, İstanbul
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
İşveren: Prestige Group
Proje Başlangıç Yılı: Haziran 2011
Proje Bitiş Yılı: Aralık 2011
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
Arsa Alanı: 3.000 m2
Toplam İnşaat Alanı: 3.000 m2

Pin It
Mimar

Sabri Paşayiğit

Diden Bebek

Ertuğ Yenidemir
Yardımcı Mimar(lar)
Pınar Karaman
Bilgehan Akça