Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Elysium Residence Taksim

Taksim Elmadağ'da konumlanan, Yapı Kredi Bankası Emekli Sandığı'nın açtığı davetli yarışmada birincilik ödülü kazanan projemiz, Ofton İnşaat tarafından hayata geçirilmiş.

Şişli Belediyesi'nin hazırladığı yeni imar planı dikkate alınarak tasarlanan binanın ön cephesi, Talimhane ve Dolapdere manzarasına tamamen açılırken, bu proje bölgedeki kentsel dönüşümün ilk projesi olarak yükselmiştir. Residence olarak tasarlanan bina, toplamda 91 adet, 1+1, 2+1 konutlar ile bahçe ve çatı dublekslerinden oluşmaktadır. Yapıda kot farkından dolayı açığa çıkan katlar sosyal tesis ve otopark alanları olarak değerlendirilmiştir. Ön ve arka cephelerde sık kullanılan şeffaf yüzeyler ile konutların şehir manzarasına mümkün olduğunca hâkimiyeti sağlanmıştır. 1+1 dairelerin yanyana geldiği durumlarda simetri sağlanıp cephede belli bir ritm yakalanması sağlanmıştır. Cephede sıkça kullanılan şeffaf malzemelerin yanısıra doluluk ve dikey etki yaratacak ahşap görünümlü alüminyum kompozit kullanılmış ve böylece cephe tasarımında doluluk-boşluk, yatay-düşey dengesi sağlanmıştır.

Binanın kot farkı ile açığa çıkan katlarından 4. bodrum katında, sakinlerine hizmet eden bir sosyal tesis tasarlanmıştır. Bu tesis; fitness center, havuz, sauna, buhar odası, şok duşları ve manzaraya karşı oluşturulmuş terasına açılan kafe ile bir sosyal tesisten beklenen tüm ihtiyaçları karşılamaktadır.

Künye
Proje Tipi: Apartman
İşveren: Ofton İnşaat
Statik Projesi: Büro Mühendislik
Mekanik Projesi: Er Mühendislik
Elektrik Projesi: Er Mühendislik
Fotoğraf: Studio Majo
Proje Başlangıç Yılı: 2009
Proje Bitiş Yılı: 2010
İnşaat Başlangıç Yılı: 2010
İnşaat Bitiş Yılı: 2012
Arsa Alanı: 9.800 m²
Toplam İnşaat Alanı: 17.000 m²

Pin It
Mimar

Sabri Paşayiğit

Ertuğ Yenidemir