Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Mamurbaba Villa

İzmir Çeşme Mamurbaba'da bulunan villa projesi Tasarımca Design Office tarafından tasarlanmış.

Ofis, projeyi anlatıyor:

İnşaatı Haziran 2016’da tamamlanan Çeşme Villa, çevredeki yapıların tekdüzeliği içinde, ezber bozan modern yaklaşımıyla dikkat çeker. Konumlandığı yer ile olan farklılığı, doğal çevresiyle ilişki kurmasına engel olmaz, aksine doğa ile birlikte nefes almasına izin verir. Yapının keskin hatlarının yanında, şeffaflığı ve geçirgenliği, kullanıcıların her noktadan doğa ile ilişkilenmesine olanak sağlar. 965 m2’lik arsa üzerine konumlandırılmış 240 m2’lik tek katlı villanın mimari kurgusu, esnek bir yaşam alanı sunmak adına arazinin geometrik merkezine denk gelen iç avlu çevresinde toplanmıştır.

 Çeşme Villa’nın yazlık bir ev olmasının yanı sıra geniş bir bahçe içinde bulunması, eve ait kütlesel ve mekansal organizasyonda kışlık ve yazlık kullanımlar bağlamında çift fonksiyonlu bir tasarım yaklaşımının benimsenmesine neden olmuştur.  Özellikle evi tamamen saran geniş saçak altı mekanlar ve köşede konumlandırılmış kamelya yazlık kullanımlar için ortak yaşam alanı olarak yorumlanmıştır.

Her mekan için özel olarak projelendirilen zamansız mobilya tasarımlarının yanı sıra, seçilen aksesuar ve tamamlayıcı ürünler, yaratılmak istenen modern algıyı güçlendirmiştir.

Künye
Proje Yeri: Çeşme, İzmir
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
Ana Yüklenici: Tasarımca Design Office
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Arsa Alanı: 965 m2
Toplam İnşaat Alanı: 240 m²

Pin It
Mimar

Burçin Dinler

Diğdem Çağıral

Ezgi Özay

Tane Demirtaş