İlgili Projeler

GLS Mamurbaba Villaları - 2 No'lu Villa

Proje, Çeşme'nin iki ana cazibe merkezi Alaçatı ve Çeşme-Merkez arasında konumlanıyor.

İzmir - Çeşme karayoluna çok yakın mesafede olmakla birlikte, ana arterden uzaklaşılarak yeşil doğaya doğru yaklaşılan bölümde yer alan Mamurbaba mevkiinde bulunmaktadır.

Ana giriş kapısının tam karşısında güney-güneydoğu güneşini evin içine alan, daha eve dahil olurken dahi dış mekan/yeşil doku arka planından kopmadan iç mekanın yaşanması ve yaşama alanı-mutfak-WC ve iki misafir odasının bu ışıklı, ferah hole açılması sağlandı. Söz konusu giriş kapısı karşısındaki cam yüzeyin dış kısmındaki niş mekana yerleştirilebilecek bir ağaç öğesinin tamamlayıcı olabileceği de dekoratif anlamda öngörülen bir detay oldu. 

Giriş-dağılım holüne saplanan koridor boyunca da diğer iki yatak odası, ebeveyn odası ile genel banyo ve çamaşır nişi yerleştirildi. Çeşme'nin karakteristik rüzgarı ve güneş ışığının (gerektiğinde otomatik panjur sistemi ile kontrol edilebilir olması ile birlikte) her cepheden esnek biçimde eve dahil edilmesi, doğal havalandırma ve doğal ışığın aktif biçimde yaşamın içinde olması amaçlandı. Sınırları akışkan ve eritilmiş olarak bırakılan mutfak mekanı hem yaşama alanı ile hem de bahçe yaşamı ile kolayca entegre olabilmekte.

Dış cephe tasarımı ise; geniş sövelerle vurgulanan cam yüzeyler, klasik kırma çatı olarak yalın bir çözümlemeyle bırakılmış çatı ile doğal taş ve ahşabın kontrast uyumunun modernist yaklaşımla ifade edildiği duvar yüzeylerinden oluşuyor.sically and visually. 

Künye
Proje Yeri: Çeşme, İzmir
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: GLS Turizm İnşaat
Ana Yüklenici: GLS Turizm İnşaat
Statik Projesi: Timuçin Bakıcı
Mekanik Projesi: Kenan Gündoğdu
Elektrik Projesi: Can Ertop
Tesisat Projesi: Kenan Gündoğdu
Fotoğraf: Sırrı Coşar, Nazlı Elçin
Mimari Mesleki Kontrollük: Nazlı Elçin
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Arsa Alanı: 966 m2
Toplam İnşaat Alanı: 241 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Nazlı Elçin