Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Nidapark Küçükyalı Örnek Daire İç Mekan Tasarımı

Gönye Proje Tasarım tarafından tasarlanan örnek daire, inşaatı 2020'de tamamlanacak Nidapark Küçükyalı projesinde yer alıyor.

Tasarımcıları projeyi anlatıyor:

Örnek daire, görsel tasarım zenginliği ile birlikte son kullanıcıya ulaşacak kullanım fonksiyonlarına da ön planda tutularak tasarlandı. Banyo, mutfak ve vestiyer alanlarında dolap sayısı, depolama alanları müşteri talebi ile dikkatle kurgulandı.
Zeminlerde kullandığımız parke, dairenin giriş alanından itibaren oda içlerine de dağılarak devam etmekte. Genel kullanımda alışılmış olan giriş alanlarında seramik kullanmak yerine daireye giriş anından itibaren zeminde daha sıcak bir malzeme kullanarak diğer yaşam alanlarınla bütünleşmesini ve sıcak bir ev hissinin ilk andan itibaren algılanmasını hedefledik.

Banyo zemin ve duvarlarda doğal taş görünümlü seramiklerle vinil duvar kağıtlarını dengeli bir şekilde kullanarak sıcak etkiyi ıslak hacimlerde de sürdürdük. Mobilyalarda ahşap görünümlü kapaklar kullanıldı. Banyo aynalarını ise dolaplı tasarlayarak depolama alanları arttırdık.
Modern çizgilerle tasarladığımız örnek dairemizde, malzeme seçimi ve ince detaylarla zenginleştirildi. Kanepelerde yer alan şık deri detaylar, üzerinde kullanılan özel tasarladığımız deri detaylı yastıklarla tamamlandı. Zeminde kullanılan halılar, mobilya renklerinden yola çıkarak özel olarak tasarlandı ve üretildi. TV paneli ve yemek masasında doğal mermer kullanmayı tercih ettik.

Yatak odasında, giyinme odasını füme cam bölücülerle ayırarak mekana giren güneş ışığını tüm oda içerisine alarak doğal ışıktan yararlandık. Yatak başını, geniş ahşap paneller içerisinde zarif bronz metal detaylara yer vererek modern ve şık çizgiyi dairenin diğer alanlarına da taşıdık.

Örnek dairede kullanılan yağlı boya tablolar ressam tarafından bu proje için özel olarak çalışıldı.

Son olarak aksesuar seçimleri ve yerleşimleri ile örnek dairemize yaşanır bir ruh katarak projemizi tamamladık.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Maltepe
Proje Tipi: Satış Ofisi
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Tahincioğlu Gayrimenkul
Ana Yüklenici: Nida İnşaat
Fotoğraf: Murat Tekin
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2018
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Arsa Alanı: 68,85 m2
Toplam İnşaat Alanı: 154,375 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Yelin Evcen

Meryem Kavaz

Gufran Gülge