Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Albaraka Genel Müdürlük İç Mekan ve Dekorasyon Projesi

Evrenol Architects'in tasarladığı Albaraka Genel Müdürlük İç Mekan ve Dekorasyon Projesi, International Property Awards 2013 – Best Office Interior Turkey ve Best Office Interior Europe ödülü aldı.

Mimarlar ödüllü projelerini anlatıyor:

"Son yıllarda finans ve çalışma merkezine dönüşen Ümraniye'de inşa edilen AlbakaraTürk Genel Müdürlük binası giriş lobisi ve yönetim katları için geliştirilen iç mimari ve dekorasyon projesi, bina kabuğunun iç mekanda sağladığı mekansal etkiler uzantısında, ofis programının modernize edildiği tasarım ilkeleri çerçevesinde geliştirildi. Öneride banka-ofis programının standart formlarından ve bunun yarattığı tekdüzelik, kapalılık gibi mekansal etkilerden uzaklaşmak amacıyla iç bahçeler oluşturuldu.

Malzeme seçimlerinden aydınlatma elemanlarına ve mobilyalara kadar eğrisel formların kullanıldığı projede yeşille bütünleşen şeffaf toplantı salonları, bir bahçeye serpiştirilmiş hissini veren ahşap çalışma üniteleri göze çarpar. Tüm yapıya görsel olarak estetik değer katan ve kullanıcıları için nefes alma alanları sağlayan iç bahçeler, ofis programının teknolojik ve mekansal olarak günümüz değişen ihtiyaçlarına yanıt verebilen, bildik kütlesel iç mekan çözümlerinden farklı olanaklara sahip bir yorum."

Künye
Proje Yeri: İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Albaraka Türk
Aydınlatma Projesi: Yıldız Ağan
Fotoğraf: Yusuf Ceylan, Sedat Antay
Proje Başlangıç Yılı: 2010
Proje Bitiş Yılı: 2010
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 2011
Toplam İnşaat Alanı: 2,240 m²

Pin It
Mimar

Mehpare Evrenol

Gufran Gülge