Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Nizam Pide Taksim

İstiklal Caddesi Büyükparmakkapı Sokak'ta yirmi üç senedir bulunduğu mekanından karşı binada yer alan 3 katlı yeni yerine geçen Nizam Pide iç mekan tasarımı ve uygulaması YUDA Mimarlık tarafından yapılmıştır.

Sokağı içeriye taşıyan zemin rengi sarı bordürler ile farklılaştırılan Nizam Pide giriş katında sıcak yemek teşhir ve servis alanı ile pide fırınının yer aldığı mutfak bölümü yer alır. Esas amaç; sıcak bir atmosfer yaratıp renkler ve kullanılan malzemeler ile doğallık algısına vurgu yapmaktır.

İstiklal Caddesi'nin ruhu cephelerde kullanılan ahşap kemerler ile her katta içeriye aktarılmaya çalışılmıştır. Tüm bu ahşap kemerler aynı zamanda ışık kutusu olarak tasarlanmıştır. Merdivenlerde hep bir yukarıya müşteri çekmek amaçlanmış ve merdiven duvarı da iç mekan tasarımına referans verecek şekilde tasarlanmıştır. Fiziksel mekanda var olan kirişler giriş katında tavanda yapılan demir ızgara sistemi içerisinde üst katlarda ise tonozlar ile tamamen kaybedilmiş adeta birer tavan tasarım elemanına dönüştürülmüştür. Duvarlarda kullanılan beyaz tuğla pideci olmaya verilen bir referansken ahşap malzeme her zaman sert malzemeyi sıcaklaştırmak için kullanılmıştır. Antrasit demir, arkadan aydınlatmalı çizgili cam, eskitme ahşap, doğal taş malzeme her bir katta kendi gerekliliğinde markanın doğallık ve tazelik ilkelerini mimari düzeyde müşterilerine yaşatmak üzere kurgulanmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Beyoğlu
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Ertan Özkan, Erkan Özkan, Nizam Pide Gıda Sanayii
Fotoğraf: Kayhan Kaygusuz
Şantiye Yöneticisi: Fatih Çelebi
Proje Başlangıç Yılı: 2012
Proje Bitiş Yılı: 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: 2012
İnşaat Bitiş Yılı: 2013
Toplam İnşaat Alanı: 400 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Aslı Dağaltı Dilsiz

Ulaş Yılmaz

Bahadır Kır