İlgili Projeler

PIAR Loft Bodrum

PİAR Yapı, projeyi anlatıyor:

Bodrum Torba vadisi sahip olduğu zenginlikleri, konumu, ulaşımı itibariyle farkı bir mevkidir, bu bağlamda mimari farkındalıkla birleştiğinde bölgeyi temsil niteliğinde bir tasarım ortaya çıktı.

PİAR Loft Bodrum, bölgenin potansiyellerini değerlendirerek kurgulandı. Güneş, rüzgar, ulaşım, manzara, yeşil alan, sirkülasyon gibi bölgeye ait veriler programın şekillenmesini sağladı. Torba vadisinin perspektifine bakan proje, 1 villa ve 4 daireden oluşturuldu. Her kullanıcıya ait özel tasarım bahçeleriyle villa konforunu tüm kullanıcılarına yansıtmak isteyen PİAR Loft Bodrum, tüm dairelere bağımsız girişler ayırdı. Böylelikle kullanıcı kendine ait yeşil alanlarına kavuşmuş oldu. Kullanıcıların bahçesinde yarı kapalı, 2 araçlık otopark yerleştirildi.

İç ve dış mekan kullanımları ve geçişleri proje bütününde önemli kriterler oluşturdu. Teras alanları ve bahçeler yaşam alanlarının devamı niteliğinde kurgulandı. Hem kapalı hem açık görünümlü mutfaklar, yaşam alanı ve manzara ile ilişiğin hiç kesilmediği planlamalar ile oluşturuldu. Projenin temel kurgusunda yer alan doğa ile iç içe olan yaşam olgusu tüm mekanları doğal aydınlatma ile buluşturdu. Yalın ve doğal malzemelerin seçimi, ahşabın yeşil ile olan uyumu mimari tasarımı güçlendirirken, doğaya ve bölgeye mütevazi bir yaklaşım kattı.

PİAR Loft Bodrum’un sahip olduğu tüm potansiyellerinin vücut bulması, mimari yaklaşımı ve bölgede bir ilki oluşturması, yaşam standardınızı bir üst noktaya taşıyacaktır.

Künye
Proje Yeri: Bodrum, Muğla
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Piar Yapı
Danışman: Kaynak Contepe
Ana Yüklenici: Piar Yapı
İç Mekan Projesi: Düşra Korkmaz, Ceren Kocabıyık
Proje Yöneticisi: Düşra Korkmaz
Statik Projesi: Murat Vardar
Mekanik Projesi: Adnan Şimşek
Elektrik Projesi: Emtes Elektrik
Şantiye Yöneticisi: Düşra Korkmaz
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
Arsa Alanı: 1,883 m²
Toplam İnşaat Alanı: 353 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Düşra Korkmaz