Other Works
Similiar Projects

Statü Urla Villaları

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

Ege’nin doğal güzelliğinin ortasında, Urla’nın “Kuşçular” bölgesinde 3 (üç) dönümlük alan içerisinde bulunan “STATÜ URLA”, doğal hayatın keyfine varırken, modernizmle harmanlanmış lüks yaşam alanı arayışı içinde olanlara özgün bir alternatif sunmaktadır.

Çam ormanlarının içinde, zeytin ağaçlarıyla çevrili olan projemizde, her biri iki katlı olarak tasarlanmış iki tipte toplam 5 adet villa bulunmaktadır. Çağdaş mimari tasarım diliyle hayata geçirdiğimiz villalarımızda, doğal hayatla kesintisiz ve akıcı bir şekilde bütünleşen bir hayat sunmayı amaçladık.

Bu nedenle her villamızın kendisine ait ortalama 600 m² bahçesi, 50 m² özel havuzu, özel otopark alanı ve doğaya açılan geniş terasları bulunmaktadır.

İç mekan tasarımında total hacim çözümü ile özel bir yaşam tarzını yansıtan bir tasarım dili kurgulandı. Modern çizgiler ve işlevselliği ön planda tuttuğumuz projede 175 m²‘lik iç mekanda geniş ve fonksiyonel yaşam alanı, ebeveyn banyolu yatak odası, dinlenme/hobi odalarını yaşamınıza keyif katmak için planladık.

Çağdaş bir dille tasarladığımız ferah açık mutfak, cam kapılar sayesinde doğrudan bahçeye açılarak Urla’nın doğal hayatı ile iç içe olmanızı sağlamaktadır.

Details
Project Location: İzmir, Urla
Project Type: Single House
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Statü Plus İnşaat & Gayrimenkul
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2019
Building Plot Area: 3.000 m2
Total Construction Area: 1.250 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Gonca Ateş Öztürk

Emre Öztürk