Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Türksat İletişim MerkeziTasarıma ait alt düşünce yapısı, Türksat logosunda yer alan “İletişim her şeydir!” sloganı üzerinde geliştirilmiştir.  Yapının mevcut parsel üzerinde maksimum düzeyde mekanlara sahip olurken, katlar arasında ilişkinin minimum ve hafif/şeffaf düzeyde kurulması, irdelenen “iletişim” teması ile ilişkilendirilmiştir.  Bu iletişim kurgusu; yine Türksat’a ait logo etrafında bulunan yayın, dik kenarlı hale getirilerek yapımızın etrafını saran ve öncelikle mekanlar arasında “iletişimi” sağlayan şeffaf bir hole dönüştürülmesi üzerine temellendirilmiştir. Yapının doğu cephesini, Türksat logosunda olduğu gibi saran, bu şeffaf hol; kullanıcıları veya ziyaretçileri 3 ana başlıkla İLETİŞİME geçirir:

  • TARİHLE İLETİŞİM: Kullanıcı ya da ziyaretçilerin Doğu cephesinde bulunan ve tarihi envantere kayıtlı ufak fırın kalıntısı ile olan görsel iletişimi.

  • YAŞAMLA İLETİŞİM: Kullanıcı ya da ziyaretçilerin Güney cephesinde bulunan Kısıklı Caddesi ile olan iletişimi. Hol etrafında bulunan şeffaf plaka ile kullanıcı – Caddeyi kullanan halk arasında görsel iletişimin sağlanması.

  • YEŞİLLE İLETİŞİM: Yapıya ait iki kütle arasında ve giriş lobisinde tasarlanan yeşil iç bahçeler ile olan iletişimin, bu holün sağladığı süreklilik içerisinde elde edilen “yeşille” huzur verici bir iletişimin kurulması. Bu sayede çalışanların iş yükü arasında rahatlama imkanının sağlanmasına yönelik “duyusal” iletişim hedeflenmiştir.
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Üsküdar
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: İSTTEK inşaat
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2011

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Ahmet Faruk Yıldırım