Mimarlık Ofisi

Pin It

M.Turhan Kayasü

M. Turhan Kayasu 1945 yılında Ankara'da doğdu.

Orta eğitimini 1957-64 yılları arasında Tarsus Amerikan Koleji'nde, yüksek tahsilini ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nde yaptı. 1969 yılında mezuniyetinden sonra aynı fakültede yüksek lisans çalışmalarına başkadı. 1968-70 yılları arası A&B Çinici Mimarlık Planlama Ofisinde üniversite yapıları projelerinde çalıştı. 1970-72 yılları arasında Ellis/Williams Partnership firmasının Manchester ve Londra ofislerinde üniversite ve okul projelerinde, 1972-74 yılları arası üst standartta otel projeleri yapmak üzere TC Turizm Bankası bünyesinde kurulmuş özel bir ofiste çalıştı.

1974 yılında kendi ofisini kurarak yerel imar planları, kooperatif konut projeleri, villa, otel ve teknik yapı projeleri üretti. 1976 yılında, ara verdiği yüksek lisans çalışmalarını tamamlayarak yüksek lisans derecesi aldı. Aynı yılda askerlik hizmetini yaptı.

1982-1989 yılları arasında Suudi Arabistan, Riyad'da Arch Center ve Saudi Consulting House (SCH) firmalarında proje yöneticisi ve gurup başkan yardımcısı olarak alış veriş merkezleri, villalar, kamu binaları,camiler ve özellikle SCH'te sağlık yapıları projelerini gerçekleştirmiştir.

1990 yılından beri tekrar kendi ofisinde konut, villa, şehirlerarası tren ve raylı sistem istasyonları, kamu binaları, okul, ve yurtiçi ve yurtdışında özellikle sağlık yapıları projeleri yapmıştır.

1989 yıllından beri Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde Tasarım Südyosu ve Yapı Bilgisi dersleri vermektedir.