Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

100 Yataklı Amadi Genel Hastane

Hastane kompleksi Irak'ın Amadi kentinin eteklerinde, eğimli bir arazide bulunmaktadır. Ana hastane binası topografyanın en uygun noktasında tüm girişlerin aynı seviyede alınabildiği bir yükseklikte planlanmıştır.

Yapı, araziye uyacak şekilde kompakt ve simetrik olarak çözülmüştür. Önde 3 yatak katı, arkada ise 2 poliklinik katından ve en üstte yarım bir yönetim katından oluşmaktadır. Güneye bakan ana giriş ayakta hasta, personel ve ziyaretçiler tarafından kullanılmaktadır. Acil girişi ise, ana yola bakacak şekilde doğuya bakmaktadır. Batıda geniş bir servis avlusu da düzenlenmiştir.

Yatak katı blokları, servis alanlarını ortada, hasta odalarını dış hatta (kuzey/güney) bırakacak şekilde bir çift koridor sisteminden oluşmaktadır. Bu yönelim alanın iklimsel özellikleri açısından uygundur. Ayrıca, bu yerleşim; hasta, ziyaretçi, personel ve servis dolaşımını rahatlıkla ayırmaktadır.
Yapı için düşünülen eklenti kuzeyde olup, bir ana sokak ile teşhis ve tedavi bölümlerine zemin ve birinci kattan bağlanacaktır. Bu şekilde tüm polikliniklerin genişleyeceği öngörülmüştür.

Künye
Proje Yeri: Amadi, Irak
Proje Tipi: Hastane / Poliklinik
Proje Tipi Grubu: Sağlık
İşveren: VINS Construction
Ana Yüklenici: VINS Construction
İç Mekan Projesi: MTK Mimarlık-Danışmanlık
Proje Yöneticisi: Mevsim Okyay
Statik Projesi: ATABAR Mühendislik
Mekanik Projesi: ATABAR Mühendislik
Elektrik Projesi: ATABAR Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
Arsa Alanı: 43,073 m²
Toplam İnşaat Alanı: 21,290 m²

Pin It
Mimar

M.Turhan Kayasü

Mert Kayasü

Sezin Arkun

Mevsim Okyay

Duygu Tekin