Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Smile Shop Diş Polikliniği

Maslak Uniq İstanbul AVM'de yer alan ağız ve diş sağlığı kliniği, sıradışı konsepti ile alışveriş merkezinde çarpıcı bir vitrin oluşturur.

Projede, mekanın bir kanyon gibi yarılarak sirkülasyon ve bekleme alanlarını oluşturması ve bu sayede mekana derinlik sağlanması amaçlanmıştır. Plan yerleşiminde çeperlerde çözülmüş klinik ve servis birimleri, içeriye doğru akan sirkülasyon çözümleri ile kolay ulaşılabilir klinik mekanlarının dışarıdan net biçimde algılanmasını sağlar. Kanyon hissiyatını oluşturan ahşap panellerin ardında beyaz, steril ve net çözülmüş klinik mekanları yer alır. Sirkülasyon ve bekleme alanlarında oluşturulan ahşap kabuk etkisiyle yaratılan sert doku ile klinik içlerinde var olan beyaz ve nötr malzemelerin kullanımı sanki içi yarılmış bir hindistan cevizinde olduğu gibi güçlü bir contrast yaratır.

Klinik içleri bembeyaz, ışık düzeyi yüksek ve sade kurgulanırken, genel mekanlar daha loştur. Genel mekanlar kullanılan brüt malzemeler, iddalı ve dinamik formlar ile birbirinden ayrılır. Vitrinde yer alan klinikten bu kontrast net bir biçimde kendini okutmaktadır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Sarıyer, İstanbul
Proje Tipi: Hastane / Poliklinik
Proje Tipi Grubu: Sağlık
Mimari Proje Ekibi: Şule Ertürk, İpek Baycan Magriso
İşveren: Burak Rahimi
Ana Yüklenici: Ömer Aksakal
Proje Yöneticisi: Şule Ertürk
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Arsa Alanı: 220 m²
Toplam İnşaat Alanı: 220 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Quentin Gaucher

İpek Baycan Magriso

Şule Ertürk
Yardımcı Mimar(lar)
Quentin Gaucher
Marcelo Fernandes