Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

International Aesthetic Hospital Quasar

Quasar İstanbul’da, çarşı ve rekreasyon alanı olarak tasarlanmış mekanlar, AAD Architects tarafından yeni bir estetik, güzellik ve sağlık merkezine dönüştürülmüş.

Tasarımcılar, anlatıyor:

Estetikte esas alınan, insan bedeninin ruhunun incelikleri ile bütünleşmesidir. İnsan bedeni öncelikli olarak ruhunun arzu ettiği konforuna ulaşmalıdır. Konfor en kaliteli zaman ve mekan içerisinde gerçekleşmelidir. İnsan bedeni form olarak yuvarlak hatlardan oluşmaktadır. Bu duyarlılıktan yola çıkarak, insan bedeninin en rahat olduğu bir mekan tasarımı vizyon edinilerek bu proje gerçekleştirilmiştir.

Proje, Türkiye’nin ilk organik formda estetik merkezi olma özelliğini taşımaktadır. Tasarımından, inşaat süreçlerine, malzeme seçiminden, sanatsal vizyonuna kadar tüm aşama ve operasyonlarda, estetiğin ve yapı tasarımının ortak notalarını hassasiyetle bir araya getirmiştir.

Estetik merkezine ilk girişte, yapının sanatla harmanlanmış ön izlemesi karşılamaktadır. Sağlık turizmine önem veren estetik merkezi, hastalarına bir misafirlik konforunu sunmayı amaçlarken, sirkülasyonlar arası boyutluluk ve dokularla mekan konformist hale getirilmiştir.

Yapı, Zemin kattan da erişime olanak sağlanan, misafirlerce kullanıma açık bir yeşil alanda bulunmaktadır. Yapı, Şişli’nin en prestijli projeleri ile komşu konumdadır. Ulaşımı oldukça elverişli, konum olarak rahat erişimli; semtin hızlı gündemi içerisinde insan bedeninin tüm estetik gereksinimlerinin karşılanabileceği bir merkez konumundadır.

Estetiğin sanat ile buluştuğu Ameliyathaneler ve ameliyathane alanı birimleri, sterilizasyonun üst düzeyde bulunduğu birbirine bağlantılı lokasyonlar, hastalarına sağlık vizyonlu bir turizm konforu yaşatan hasta gözlem odaları, tüm cephelerden gün ışığı alarak tedavi süreçlerinin keyifle tamamlandığı, ancak hasta mahremiyetlerini en uygun şekillerde sağlayan birbirleri ile ilişkilendirilmiş Poliklinikleri (medikal estetik klinikleri), saç ekim klinikleri ve yardımcı birimleri, diş tedavi klinikleri, acil müdahale kliniği, doktor dinlenme odaları gibi operasyonel alanlar; tıbbi birimler arası ulaşımda  renklerin, aydınlatmaların ve dokuların en optimal şekilde yayıldığı; sanata ve bilime hizmet etmiş başarılı isimlerden ilham alınarak tasarlanmış Koridorlar, insan ihtiyaçlarına saygıyla engelli hastaların erişimlerine uygun tasarlanmış lokasyonlar, sekreterya & bekleme, kafe alanı gibi sosyal alanlar ve dinlence için teras gibi açık alanlar mevcuttur. Çevre yapılar ile uysal, yeşil ile temaslı, vizyonu ile bütünleşik bir estetik bir merkezi konumundadır.

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Şişli
Proje Tipi: Hastane / Poliklinik
Proje Tipi Grubu: Sağlık
İşveren: BCT Estetik Sağlık Turizmi
Ana Yüklenici: AAD Architects
Alt Yüklenici: Uğurlu İnşaat Dekorasyon
Peyzaj Mimarlığı: AAD Architects, İstanbul Ağaç Peyzaj
Proje Yöneticisi: Zümran Çetin
Aydınlatma Projesi: Masia Lux Aydınlatma
Grafik Tasarım: Pötikare Reklam
Statik Projesi: Stabil mühendislik
Mekanik Projesi: TR Mekanik
Elektrik Projesi: Batı Mühendislik
Tesisat Projesi: TR Mekanik
Çelik Projesi: Stabil mühendislik
Altyapı Projesi: Viatrans
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2018
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Toplam İnşaat Alanı: 2.800 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Ayşegül Güner

Nurgül Gülver

Öykü Tandoğan