+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Alaçatı'da Villa

Tasarımca Design Ofis tarafından Çeşme, Alaçatı’da projelendirilen villa, karakteristik Alaçatı mimarisinden ilham alıp, klasik tarzı modern bir anlayışla yorumlayarak yörenin dokusuna farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlamış.

Ofis, projeyi anlatıyor:

Tasarımda kullanılan beyaz ve turkuaz renkler seçilirken, Alaçatı'nın huzurlu atmosferiyle kullanıcının pozitif enerjisinin harmanlanması düşünülmüştür. 

Alaçatı Villa 300 m2 iç mekan ve 500 m2 peyzaj ve bahçe alanlarından oluşmaktadır. Zemin katta; ana mekanın yalınlığı ve doğayla iç içe olabilmesi yarı açık mekanlarla sağlanmıştır. Ön cephedeki büyük pencereler salon ve verandanın bütünlüğünü bozmadan, iç mekanla dış mekan arasında doğal bir geçiş oluşturmuştur. Bodrum katta ve üst katta bulunan özel yaşam alanlarında ise ayrıntıların çoğu doğal dokulara odaklı tasarım yaklaşımını destekler niteliktedir.

Modern bir ailenin çağdaş günlük ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam alışkanlıklarını desteklemek amacıyla farklı malzemeler ve yaklaşımlar tek bir çatı altında birleştirilerek, tasarlanan her mobilya ve seçilen her ürün ile zamansız mekanlar oluşturulmuştur.

Details
Project Location: Çeşme, İzmir
Project Type: Single House
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Serkan Daysak
Ana Yüklenici: Tasarımca Design Office
Photography: Gökhan Gökmen
Project Start Date: 2015
Project End Date: 2015
Construction Start Date: 2015
Construction End Date: 2016
Building Plot Area: 500 m2
Total Construction Area: 350 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Burçin Dinler

Diğdem Çağıral

Ezgi Özay

Tane Demirtaş