+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Similiar Projects

Cemilusta Akçaabat Köftecisi Cadde - Topkapı Şubesi

Cemil Usta Akçaabat Köftecisi Zeytinburnu Şubesi Trabzon-Akçaabat merkezli bir restoran zinciri olan ‘CemilUsta’ markasının cadde konsepti olarak tasarlanmış.

E.Ö.Ç Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Tasarım elemanlarında ağırlıklı olarak ahşap ve alüminyum profiller kullanılmıştır. Mekan algısı olarak hedeflenen ahşap sıcaklığı ve tavandaki ızgara sisteminin akustik etkisinin restoranın bütününde homojen bir dağılım sağlanması amaçlanmıştır. Şarküteri bölümü yerleşimde orta aks da kolay ulaşılabilir şekilde konumlandırılarak insan trafiği oluşması engellenmiş oturan ve hareket halindeki bireyler arası görünmez bir seperatör algısı oluşturulmuştur.

Steak House konsept çalışmamızda renk tercihlerini mekana enerji katan, pozitif bir renk olan hardal ve sakin, huzurlu bir ortam vaat eden turkuazdan yana kullandık. Dengeleyici renk tonu olarak ise bordo rengini tercih ettik. Bunun yanı sıra sandalye tercihlerimizin çeşitliliği hareketlilik sağlayıp, aynı zamanda restoranın enerjisini arttırması ve misafirlerimize birbirinden farklı ama kendi içinde uyum sağlayan alternatif oturma alanları sunması hedeflenmiştir.

Dalga formlu ahşap dekorlar mekan dinamiğini sağlarken aynı zamanda, aydınlatma olgusuna da esneklik sağlamaktadır. Girinti-çıkıntılı formları ile direkt ışıkların etkisini yer yer absorbe ederek ışık dağılımını dengelemektedirler.

Yerleşimde kullanılan açık mutfak ve ızgara konsepti şehir insanın mangal dürtüsüne hitap etmekte aynı zamanda bir şov alanı oluşturmaktadır.

Mekanda kullanılan masif ahşap masalar ya da diğer bir deyişle ham ahşap masalar, ağacın dokusunu yansıttığı için doğallık açısından eşsiz bir etki yaratmaktadır.

Map
Details
Project Location: İstanbul, Zeytinburnu
Project Type: Restaurant / Café / Bar
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: H.C. Gıda Ltd. Şti.
Ana Yüklenici: EÖÇ Mimarlık
Projcet Manager: Emrah Ömer Çam
Lighting Project: Argüç Aydınlatma
Structural Project: Art Yapı, Kemal Çam
Mechanical Project: Taroff Mekanik
Electrical Project: Parlayan Elektrik
Plumbing Project: Taroff Mekanik
Çelik Projesi: Art Yapı
Yangın Tahliye Projesi: Taroff Mekanik
Architectural Supervision: Emrah Ömer Çam
Construction Site Manager: Volkan Şar
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2016
Construction Start Date: 2016
Construction End Date: 2016
Total Construction Area: 210 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Emrah Ömer Çam
Contributing Architect(s)
Ali Bayraktar
Asuman Duman
Aziz Keskin