Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

CVK Parkotel

Turgut Alton Mimarlık (TAM) tarafından tasarlanan otel Beyoğlu'nda bulunuyor.

Kapasite: 384 anahtar, 56 rezidans, 1 başkanlık süiti, 700 kişilik balo salonu, toplam 1000m2 toplantı salonları, 2 restoran, barlar, 3500m2lik sağlık kulübü

Tasarımdaki temel endişe, on yıllardır şehir siluetinde kara bir yıkıntı olarak duran binayı, yıkılmadan, çevresine ve şehir siluetine en uygun olacak şekilde yeniden tasarlamak oldu. Binanın çevresindeki yapılaşma dokusunda kullanılmış oranlar, detaylar ve yaklaşımlar referans alınarak, 200 m.yi aşan bina cephesi, farklı zamanlarda yapılmış, farklı binalar izlenimi verecek şekilde yeniden düzenlendi. Cepheye, kimi yerde, çelik strüktür ile ekler yapıldı, kimi yerde, mevcut döşemeler yıkılarak geri çekmeler planlandı. Böylece, cephe hattının, planda ve kesitte sürekliliğini yitirmesi ve parçalanması sağlandı.

Dördüncü bodrum seviyesinde, bir sokak düzenlenerek, hukuki ve idari talepler gerçekleştirilirken, binanın sosyal işlevlerine ve rezidanslarına uygun bir giriş sağlandı. Mevcut yapı içinde hedef spa niteliğinde bir sağlık kulübü, bir balo salonu, çeşitli restoran ve barlar düzenlendi. Binanın iç mimari tasarımı da yapılmışken, İşveren iç mimari konsepti değiştirmeyi ve farklı bir iç mimar ile çalışmayı uygun buldu.

Harita
Künye
Proje Yeri: Taksim, İstanbul
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: CVK Mineral Madencilik
Ana Yüklenici: CVK İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: ALD Peyzaj Tasarımı
İç Mekan Projesi: Artmim
Proje Yöneticisi: Oya Ökmen
Statik Projesi: Probi İnşaat Proje
Mekanik Projesi: Giray Mühendislik
Elektrik Projesi: Cedetaş Mühendislik
Tesisat Projesi: Giray Mühendislik
Yangın Güvenlik Danışmanı: Abdurrahman Kılıç, Kazım Beceren
Proje Başlangıç Yılı: 2006
Proje Bitiş Yılı: 2008
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 2013
Arsa Alanı: 10,338 m²
Toplam İnşaat Alanı: 89,000 m²

Pin It
Mimar

Turgut Alton

Oya Ökmen