Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Deposite

İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Deposite Binası yaklaşık 6.785 m2 arsa içerisinde konumlanmış toplam 23.505 m2 yapı alanından oluşuyor.

KG Mimarlık, projeyi anlatıyor:

İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Deposite Binası yaklaşık 6785 m2 arsa       içerisinde konumlanmış toplam 23.505 m2 yapı alanından oluşmaktadır. Mevcut binanın işlevi çevrenin ihtiyacına göre yeni işlevine kavuşturuldu ve bununla birlikte ihtiyaç kapsamında ek bir depo binası tasarlandı.

Parsel İkitelli Organize Sanayi Bölgesindedir. Mevcut bir yapının bitişiğinde yer alır. Eski yapı ile yeni tasarlanacak olanın sahibi aynı firma olup mevcut yapının üzerine de bir kat ilave edilecektir. Tüm bu veriler ışığında mevcut yapı ile tamamen zıt, üst katını da görsel olarak saran metal bir örtü altında gizlenen yeni ek bina işlevi gereği (depo) araçların giriş-çıkış yapabileceği bir rampa yol ile yol kotundan servis alır. Düzenleme esnasında eski yapıya da yer yer dokunulmuş, cephesi yeniden düzenlenmiştir. Metal çatı örtüsü depo binasının cephesinde devam ederken yer yer zıt renkli yırtıklar ile iç mekana gün ışığı alır.

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Küçükçekmece
Proje Tipi: Depo
Proje Tipi Grubu: Endüstriyel
İşveren: Sinpaş GYO
Ana Yüklenici: AKN İnşaat
İç Mekan Projesi: KG Mimarlık
Statik Projesi: Profis Mühendislik
Mekanik Projesi: Optimum Proje
Elektrik Projesi: Optimum Proje
Çelik Projesi: Profis Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Arsa Alanı: 6,785 m2
Toplam İnşaat Alanı: 23,505m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Kurtul Erkmen