Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Google İstanbul Ofisi

Google İstanbul Yeni Ofisi, yine SHCA tarafından 2002 yılında tasarlanmış olan, İstanbul'un simge binalarından Tekfen Tower Levent binasına yerleşmiş.

Tasarım yaklaşımı,Google tarafından talep edilen Türk yaşam tarzını karakterize edip yenilikçi ve dinamik bir şekilde çalışma ortamına sokmak. Google İstanbul çalışanları taleplerini yaratıcı, verimli,esnek ve çağdaş bir ofis ortamı olarak belirlemiş. Çalışırken eğlenmek temel kriterleri.

SHCA'nın tasarım yaklaşımı geleneksel bir ofis binasında, benzersiz bir ofis ortamı yaratmak olmuş. Tüm mekanlar Google'in gereksinimlerine uyarlanmış ve büyük bir özenle fonksiyonel alanlar oluşturulmuş. Google İstanbul'un yeni ofisi gelecekteki büyümelere adapte olacak esneklikte.

SHCA'nın ana binanın da tasarımcısı olması ve binanın teknik özelliklerine hakim olması tasarımda yeni fırsatlar ortaya koymuş.

Google İstanbul'da,çalışan ve müşteri alanları net bir şekilde ayrılmasına rağmen ziyaretçilerin Google dünyasına göz gezdirmesi için bir fırsat sunmakta. Ünlü Türk tasarımcıların ürünleri, Alaçatı kahvesi, restaurant ve toplantı odaları çağdaş bir şekilde yorumlanarak tasarıma aktarılmış.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Şişli
Proje Tipi: Ofis
İşveren: Google
İç Mekan Projesi: Swanke Hayden Connell Mimarlık (AukettSwanke)
Proje Yöneticisi: IMS Proje Yönetimi ve Danışmanlık A.Ş.
Aydınlatma Projesi: Optimum Proje
Mekanik Projesi: Pasifik Mühendislik
Elektrik Projesi: ERK Proje Mühendislik
Fotoğraf: Gürkan Akay
Proje Başlangıç Yılı: Eylül 2011
Proje Bitiş Yılı: Ocak 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: Şubat 2012
İnşaat Bitiş Yılı: Nisan 2012
Toplam İnşaat Alanı: 805 m²

Pin It
Mimar

Burcu Şenparlak

Bülent Dündar

Vural Armutçuoğlu
Yardımcı Mimar(lar)
Hande Akarsu