Similiar Projects

Işık Çelik Yönetim Ofisi

Kaba inşaatı sonrasında dahil olunan projenin cephe tasarımı, ofis yerleşimleri, iç mekan tasarımları ve uygulamaları Soda Mimarlık tarafından yapıldı.

İzmir Dökümcüler Sanayi Sitesinde yer alan Işık Çelik Yönetim Ofisi, büyümekte olan şirketin yönetim ekibi ve ofis personellerinin ihtiyaçlarının karşılanması için tasarlandı.

Üç katlı yapının zemin katında karşılama alanı merkeze konumlandırılarak, finans, muhasebe ve ik birimlerine bu merkez çevresinde yer verildi. İkinci katta toplantı odaları ve yönetici ofisleri yer alırken son katta bireysel çalışma alanları ve dinlenme odaları yerleştirildi.

Bina çekirdeğinin her katta ulaştığı geniş sirkülasyon alanı merkezde yer alarak bu birimleri birbirine bağlarken, merkez ve birimler arasındaki şeffaf ilişki cam bölmelerle sağlandı. Bu şeffaf ilişki dışarıya da açılarak cephe karakteristiğini oluşturmaktadır. Planının merkezinde yer alan bu geniş sirkülasyon birimi dışarıyla olan ilişkisini de cam giydirme cepheyle sağlamıştır.Cephe tasarımında malzeme kararları verilirken sanayi bölgesi olması sebebiyle çevresel etkilere daha dayanıklı materyaller tercih edildi.

İç mekan tasarımında Soda Mimarlık tarafından firmaya özel olarak tasarlanan mobilyalar kullanılmıştır. Malzeme tercihleri ağırlıklı olarak meşe ahşap kaplamalara ve grizio mermerlere yer verildi.

Details
Project Location: İzmir, Bornova
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Işık Çelik Döküm
Ana Yüklenici: Soda Mimarlık
Peyzaj Mimarlığı: Soda Mimarlık
Interior Architecture: Soda Mimarlık
Facade Design: Soda Mimarlık
Photography: Zeren + Mehmet Yasa Photography
Project Start Date: 2020
Project End Date: 2022
Construction Start Date: 2020
Construction End Date: 2022
Building Plot Area: 806 m2
Total Construction Area: 1500 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Abdullah Taşdönderen

Salih Fürgan Kocaoğlu